• Посилання скопійовано

Оплата відрядження внутрішньому сумісникові

Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його скеровують у відрядження, виплачуються добові. Чи відображати відрядження у табелі обліку робочого часу? Чи платити середньоденну зарплату за дні відрядження, чи це буде лише оклад плюс суміщення?

Оплата відрядження у разі суміщення посад

Робота працівника, скерованого у відрядження, оплачується відповідно до умов трудового або колективного договору (ст. 121 КЗпП). І розмір такої оплати не може бути нижчим від середньої заробітної плати.

Отже, щоб розрахувати суму, яка належиться працівникові за час відрядження, треба розрахувати і порівняти дві величини:

1) середньоденну зарплату;

2) денну заробітну плату, розраховану виходячи з тарифної ставки (окладу) працівника, за місяць, у якому він перебував у відрядженні.

Середньоденну зарплату за час відрядження розраховують виходячи з виплат, нарахованих працівникові у розрахунковому періоді (Порядок №100).

Розрахунковий період для визначення середньоденної зарплати становить два календарні місяці роботи перед місяцем відрядження (з першого до першого числа). Середньоденну зарплату обчислюють шляхом ділення виплат за цей період на кількість фактично відпрацьованих робочих днів.

У розрахунку середньої зарплати беруть участь усі суми нарахованої зарплати працівника. Це оклад, набавки, доплати (зокрема доплата за суміщення посад), премії, що не мають разового характеру, тощо.

Усі виплати включають до розрахунку середньої заробітної плати у тому розмірі, в якому їх нараховано, без вилучення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.

Для розрахунку одноденної заробітної плати потрібно суму повного окладу (тарифної ставки) відрядженого працівника та інших нарахованих йому в місяці відрядження виплат (премії, доплати, суми індексації, доплату за суміщення тощо) поділити на кількість робочих днів у цьому місяці за графіком роботи підприємства (працівника).

Відповідно суму оплати днів відрядження виходячи зі звичайної зарплати визначають як добуток одноденної заробітної плати та кількості днів відрядження. З цих величин треба вибрати більшу і на її підставі розрахувати суму оплати часу відрядження. При цьому оплачують усі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем роботи, з якого працівника відряджено.

Відображення у табелі обліку робочого часу

Відрядження внутрішнього сумісника потрібно відображати у табелі обліку робочого часу (форма П-5, затверджена Наказом №489), причому за обома посадами.

Відрядження працівника-водія слід позначати у табелі обліку робочого часу літерним позначенням «ВД», зокрема й вихідні, що припадають на дні відрядження. А за посадою прибиральника території — проставити позначку «НЗ» або «ІН».

Крім того, за дні перебування працівника-водія (посадою за суміщенням) у відрядженні оплата за посадою прибиральника території, яке є основним місцем роботи, не здійснюється.

Нормативна база

  • КЗпП — Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 №322-VIII.
  • Порядок №100 — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100.
  • Наказ №489 — Наказ Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

Автор: Щербина Світлана

До змісту номеру

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь