Чи IПК ще потрібні в 2021 році?
Торік ми вже розглядали питання, як отримати IПК під час карантину та що з ними буде з 01.01.2021 р. На продовження теми ми розглянули кілька практичних ситуацій та спрогнозували дії контролерів та платників.
Транспортний податок-2021
На початку року настає час звітувати і сплачувати транспортний податок. Розгляньмо, хто і в якому порядку має сплачувати цей податок та як заповнювати декларацію щодо нього.
Замість податкової міліції — БЕБУ
28.01.2021 р. ВРУ проголосувала 242 голосами за прийняття Закону України «Про Бюро економічної безпеки України». Маємо ще одну структуру на заміну податковій міліції з доволі нетривіальним та гучним скороченням — БЕБУ. Детальніше про це — далі.
Коригуючий коефіцієнт для рентної плати
Платників рентної плати за користування надрами цікавить, з якого звітного періоду слід використовувати нові коригуючі коефіцієнти, які застосовуються до ставок рентної плати.
Торгуєте через пошту — станете ФОПом
Фізособа за 4 роки надіслала через «Нову пошту» товару на суму понад 4 млн грн. Ця ситуація не залишилася поза увагою податкової, яка донарахувала податків та штрафів на 2,5 млн грн. Чого фізособа могла б уникнути, якби зберігала первинні документи і надала їх під час перевірки?
Оподаткування операцій із криптовалютою
Податківці вже наполягають на необхідності сплати податків з доходів від операцій із криптовалютою. IПК ДПСУ від 30.11.2020 р. №4907/IПК/9900-04-04-02-09 (див. «ДК» №6/2021) є прикладом цього.
Позика від засновника
Позика — це шанс подолати скруту і в перспективі вийти в плюс. Тож розгляньмо, які наслідки отримання позики у засновника — фізособи-резидента, а також у разі її неповернення.
Декларація з податку на нерухомість
Хоча податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і не змінила своєї форми порівняно з минулим роком, нагадати основні правила та нюанси її складання все ж таки варто.
За брак інформації про бенефіціарів — штраф
Уряд надав Мін'юсту можливість надсилати вимогу юрособам щодо сплати адмінштрафу за неподання інформації про бенефіціарів.
Списання боргу з ЄСВ колишнім «спрощенцям»
Податківці відмовляються списувати борги з ЄСВ за 2017 — 2020 рр., якщо підприємці частину цього періоду перебували на спрощеній системі оподаткування. Проте вже є позитивна судова практика на користь ФОПів.
ФОП поповнює рахунок власними коштами
Розгляньмо ситуацію, коли ФОП поповнює свій рахунок власними коштами. Часто з цим виникають проблеми, адже податківці вбачають у цій операції свіжий оподатковуваний дохід. Чи можна уникнути його?
Через хворобу відпустка подовжується сама собою
Продовження щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника, що настала під час відпустки, відбувається автоматично та незалежно від того, чи подав працівник відповідну заяву, вважає ВС.
Декларація ФОПа — платника ЄП I та II груп
За якою формою звітувати за 2020 рік? Який формат обрати для звітування? Чи будуть штрафи за помилки або несвоєчасне звітування? Як заповнювати розділи декларації?
ПДВ за ставкою 7% у готелів
Готельний комплекс (основний КВЕД 55.10, ще є 56.10 — ресторан і 86.21 — медицина). Як з 01.01.2021 р. застосовується ставка ПДВ 7%, якщо проживання надається разом із харчуванням? Як бути зі супутніми послугами готелю (пральня, перукарня)?