• Посилання скопійовано

Умови електронного декларування

Затверджені наказом Держмитслужби від 17.03.2011 р. №216
Зареєстровані у Мін'юсті 11.04.2011 р. за №468/19206
Наказ опублікований в «ОВУ» 26.04.2011 р.
Чинний з 27.05.2011 р.

Умови електронного декларування

Суттєво. Для електронного декларування товарів слід подати заяву, копію облікової картки суб'єкта ЗЕД, а також два оригінали договору, підписані з митним органом.

! Учасникам ЗЕД

I. Загальні положення

1. Ці Умови розроблені на виконання Концепції створення багатофункціональної комплексної системи «Електронна митниця», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 р. №1236-р, та абзацу третього пункту 10-2 Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. №574 (зі змінами).

2. У цих Умовах терміни та скорочення вживаються в такому значенні:

договір — договір про надання посадовим особам митних органів права безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів підприємства, що стосуються переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, після закінчення митних процедур і пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України, примірна форма якого визначається Держмитслужбою (далі — Договір);

електронна ВМД — вантажна митна декларація, що подається митному органу як електронний документ, засвідчений електронним цифровим підписом;

електронне декларування — здійснення декларування, митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів з використанням електронної ВМД та інших електронних документів;

реєстр підприємств, допущених до електронного декларування (далі — Реєстр), — електронна база даних, розміщена в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби, яка призначена для накопичення, систематизації і зберігання відомостей про підприємства, допущені до електронного декларування.

Iнші терміни, що використовуються в цих Умовах, уживаються в значеннях, наведених у Митному кодексі України, законах України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис», Положенні про вантажну митну декларацію, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. №574 (зі змінами).

3. Митний орган застосовує електронний цифровий підпис для вчинення правочинів за участю підприємств, унесених до Реєстру, за наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів та якщо сума податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають сплаті за електронною ВМД або внесенню як грошова застава під час оформлення документа контролю за переміщенням товарів, не перевищує 1 млн гривень.

4. Iнформація про наявність електронного цифрового підпису в посадових осіб підрозділів митного оформлення митних органів України розміщується на веб-сайті Держмитслужби в Iнтернеті за адресою ca.customs.gov.ua.

5. Подання митному органу електронної ВМД, попереднього повідомлення або попередньої митної декларації як електронного документа може здійснюватися підприємством, якому належать такі товари і транспортні засоби, або вповноваженим ним митним брокером.

Підприємство, яке подає митному органу електронну ВМД, попереднє повідомлення або попередню митну декларацію, повинно бути внесеним до Реєстру.

У разі подання митному органу електронної ВМД митним брокером підприємство, якому належать товари і транспортні засоби, що декларуються за цією електронною ВМД, також повинне бути внесене до Реєстру.

6. Відомості про підприємства, унесені до Реєстру, розміщуються на веб-сайті Держмитслужби в Iнтернеті за адресою www.customs.gov.ua у розділі «Електронна митниця» та в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби.

7. Передання електронної ВМД та інших електронних документів здійснюється засобами електронної пошти з використанням мережі Iнтернет на адреси, визначені Держмитслужбою та підприємством, унесеним до Реєстру.

II. Унесення підприємства до Реєстру

1. Унесення підприємства до Реєстру та ведення цього Реєстру здійснюються Держмитслужбою.

2. Для внесення до Реєстру підприємство звертається до Держмитслужби із письмовою заявою довільної форми.

До заяви додаються:

два оригінали Договору, підписані керівником підприємства та скріплені печаткою підприємства;

копія облікової картки суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності;

інформація про електронну адресу, яка використовуватиметься підприємством для передання електронних ВМД та інших електронних документів митним органам і отримання ним зворотної інформації від митних органів.

3. Заява реєструється в Держмитслужбі в порядку, встановленому Примірною інструкцією з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97 р. №1153 (зі змінами).

4. Розгляд заяви та внесення підприємства до Реєстру здійснюється Держмитслужбою у строк, що не перевищує тридцяти календарних днів з дня реєстрації заяви.

5. Заява залишається без розгляду у разі недотримання підприємством вимог пункту 2 цього розділу, про що Держмитслужба у строк, що не перевищує п'ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації заяви, надсилає заявнику повідомлення із зазначенням підстав залишення документів без розгляду та повертає документи, що додавалися до заяви.

6. Внесення підприємства до Реєстру оформлюється наказом Держмитслужби, про що Держмитслужба письмово повідомляє заявника у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня видання відповідного наказу Держмитслужби.

7. Посадові особи структурного підрозділу Держмитслужби, відповідального за ведення Реєстру, вносять запис про підприємство до Реєстру протягом одного робочого дня з дня видання відповідного наказу Держмитслужби.

III. Унесення змін до Реєстру або виключення підприємства з Реєстру

1. Унесення змін до відомостей про підприємство, унесене до Реєстру, здійснюється Держмитслужбою у разі:

зміни найменування (прізвище, ім'я, по батькові) підприємства;

зміни ідентифікаційного коду підприємства у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

2. Для внесення змін до відомостей про підприємство, унесене до Реєстру, підприємство звертається до Держмитслужби з письмовою заявою довільної форми.

До заяви додаються:

два оригінали додаткового договору до чинного Договору;

копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця).

3. Реєстрація та розгляд заяви підприємства здійснюються з дотриманням вимог пунктів 3 — 5 розділу II цих Умов.

4. Внесення змін до відомостей про підприємство, унесене до Реєстру, оформлюється наказом Держмитслужби, про що Держмитслужба письмово повідомляє заявника у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня видання відповідного наказу Держмитслужби.

5. У разі внесення змін до відомостей про підприємство, унесене до Реєстру, реєстраційний номер підприємства у Реєстрі залишається незмінним.

6. Виключення підприємства з Реєстру здійснюється у разі припинення юридичної особи (припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця).

7. У разі виключення підприємства з Реєстру реєстраційний номер, за яким підприємство було внесено до Реєстру, не може бути присвоєний іншому підприємству.

8. Посадові особи структурного підрозділу Держмитслужби, відповідального за ведення Реєстру, вносять запис про зміну відомостей про підприємство, унесене до Реєстру, або про виключення підприємства з Реєстру протягом одного робочого дня з дня видання відповідного наказу Держмитслужби.

Директор Департаменту митних режимів та організації митного оформлення I. МУРАТОВ

До змісту номеру