Податкові консультації по-новому
Як уже відомо, ПКУ скасував термін «податкове роз'яснення». Натомість впроваджено нове поняття «податкова консультація», яка може бути лише індивідуальною і завдяки змінам, внесеним Законом №3609, узагальнюючою. З'ясуймо правове значення таких консультацій та їх роль у житті підприємства.
Зміни в Реєстрації платником ПДВ
Процедура реєстрації особи як платника ПДВ завжди викликала запитання. Не секрет, що на сьогодні отримати статус платника ПДВ є проблемою. Мета цієї статті — на прикладах з урахуванням змін розглянути різні ситуації у госпдіяльності особи, що зобов'язують або дозволяють отримати статус платника ПДВ.
Перереєстрація платника ПДВ
У разі змін даних платника ПДВ Свідоцтво підлягає заміні. Розглянемо підстави та процедуру перереєстрації платника податку на додану вартість, і як на таку процедуру вплинули зміни до Податкового кодексу України.
Анулювання реєстрації платників ПДВ
Анулювання реєстрації платників ПДВ завжди було справою непростою. Розглянемо основні моменти такої процедури. I принагідно зазначимо, що Положення №978 не враховує останніх змін у ПКУ, тож у цьому питанні пріоритет належить нормам ПКУ.
Основні засоби та ПДВ: останні зміни
З набранням чинності положеннями Закону №3609 істотних змін зазнало обкладення ПДВ. Розглянемо ті аспекти змін, що стосуються основних засобів.
Нове у заповненні ПН
Мабуть, навряд чи знайдеться питання податкового обліку, яке б за останні півроку зазнало більше змін, ніж заповнення податкових накладних. I податківці, і професійні податкові консультанти висловлювали свої погляди та ділилися аргументами щодо заповнення то такого реквізиту ПН, як дата, то адреси контрагента. Не внесла ясності до цього питання навіть Пам'ятка, видана ДПАУ для користування в роботі бухгалтерами при виписуванні ПН, — питання все одно залишилися. Розглянемо основні моменти, що викликають запитання у бухгалтерів, з урахуванням змін, внесених Законом №3609. Зокрема, законом визначено реквізити ПН, які вважаються обов'язковими; до переліку обов'язкових реквізитів у п. 201.1 ПКУ додано новий — «код товару згідно з УКТ ЗЕД» для продавців підакцизних та ввезених на митну територію України товарів; оновлено порядок реєстрації ПН та розрахунків коригування до ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Витрати підприємств: схема змін
Ми продовжуємо цикл публікацій, присвячених новим змінам у ПКУ. У цій статті ми покажемо на схемах, що саме змінилось у складі витрат, пов'язаних із собівартістю товарів (робіт, послуг), а також у трактуванні та формуванні операційних витрат підприємств. А ось як ці зміни відобразились у податковому обліку, дивіться на докладних прикладах у «ДК» №38/2011.
Податкові витрати — робота над помилками
З 1 серпня 2011 року почали застосовуватися більшість змін до п. 138.8 ПКУ, внесених Законом №3609, якими нарешті приведено у відповідність одні до одних основні принципи податкового та бухгалтерського обліку собівартості виготовленої продукції, виконаних робіт та наданих послуг. Матеріали на цю тему «Дебет-Кредит» уже публікував раніше (див., наприклад, №22/2011, №27/2011), висвітлюючи основні принципи податкового обліку собівартості до внесення змін до п. 138.8 ПКУ. Ці принципи не втрачають актуальності і після 1 серпня. Проте зараз ми розглянемо лише ті питання, які стосуються змін, та з'ясуємо, як застосовувати їх на практиці.
Добові: що нового?
Зміни, внесені до ПКУ Законом №3609, виправили норму, яка стосується податкових витрат підприємства, що відправляє у відрядження працівників. Розглянемо, як правильно виплатити добові згідно зі зміненими нормами ПКУ.
Імпорт товарів на прикладах
Як обліковувати імпортні операції починаючи з II кварталу, як обліковувати перехідні операції, пов'язані з імпортом, ми вже писали — «ДК» №14/2011. Славнозвісний Закон №3609, яким до ПКУ було внесено чимало змін, опубліковано 05.08.2011 р. Чи вплинули ці зміни на облік імпортних операцій?
ПДФО із суми нарахованих, але не виплачених доходів
Один з проблемних моментів ПКУ, врегульованих Законом №3609, — порядок сплати ПДФО з нарахованого, але не виплаченого протягом наступного місяця доходу.
Річний перерахунок ПДФО — що змінилося?
З часу набуття чинності розділом IV ПКУ (з 01.01.2011 р.), присвяченим ПДФО, не минуло й року, а порядок проведення річного перерахунку ПДФО уже змінився. Подивимось, як саме.
Що нового для підприємців
Розглянемо, як вплинули зміни, внесені до ПКУ Законом №3609, на «податкове» життя фізичних осіб — приватних підприємців. Докладно підсумуємо та покажемо на прикладах.
Закінчення мораторію на штрафи: що тепер?
Прийнявши Податковий кодекс, що був уведений в дію менш ніж через місяць після його прийняття, Верховна Рада встановила мораторій на штрафи, із застосуванням якого між платниками та податковими органами вже неодноразово виникали спори. Закон №3609, що набрав чинності 6 серпня, вніс істотні зміни до ПКУ, в т. ч. і в частині відповідальності за його порушення. Про інші зміни в ПКУ, внесені Законом №3609, читайте також в «ДК» №33/2011. У цій статті поговоримо про відповідальність за порушення податкового законодавства згідно з ПКУ.