• Посилання скопійовано

Правила роботи з ПРРО від ДПС

Розповімо про застосування ПРРО при продажу товарів у разі надсилання поштою і за умови оплати товару з відстроченням платежу, проведення операції «післяплата» тощо. Також зазначимо, які функції у ПРРО від ДПС досі не реалізовано.

Нагадаємо, що ще з 1 серпня 2020 року почав діяти Порядок застосування ПРРО, затверджений наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547. Він визначив, що ДПС має забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання ПРРО. Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.

А обов’язковою умовою використання будь-якого ПРРО була та є його реєстрація у ДПС.

Про свіжі роз’яснення у ЗІР, підкатегорія 109, щодо практичної роботи з ПРРО від ДПС поговоримо далі.

Помилка перевірки підпису

Іноді під час перевірки фіскального чека ПРРО, наявного на вебпорталі ДПС у Реєстрі «Пошук фіскального чека», з’являється повідомлення «Помилка перевірки підпису»: які подальші дії СГ-продавця?

Інформація про фіскальний чек з’являється на вебпорталі ДПС у Реєстрі «Пошук фіскального чека» у разі:

— фіскалізації чека у режимі онлайн — після отримання на пристрій підтвердження його фіскалізації на фіскальному сервері ДПС;

— фіскалізації чека у режимі офлайн — після отримання від пристрою пакета даних про чеки, сформовані у режимі офлайн (після відновлення зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером ДПС).

Якщо під час перевірки фіскального чека з’являється повідомлення «Помилка перевірки підпису», то для перевірки та з’ясування причин виникнення помилки суб’єкту господарювання потрібно зробити скриншот фіскального чека з Електронного кабінету (режиму пошуку фіскального чека) та надіслати його з інформацією про помилку до ДПС на електронну пошту prro@tax.gov.ua.

Друкуємо е-чек

Яким чином СГ може роздрукувати розрахунковий документ (чек) у ПРРО (Аndroid та Windows)?

Зареєстрований розрахунковий документ (чек) можна роздрукувати, якщо до пристрою, де встановлено ПРРО від ДПС, під’єднано та налаштовано принтер.

Для того щоб роздрукувати розрахунковий документ (чек) на пристрої з операційною системою Windows, після його формування ПРРО та реєстрації фіскальним сервером ДПС достатньо натиснути кнопку «Роздрукувати». Також роздрукувати розрахунковий документ (чек) можливо у розділі «Журнал операцій», якщо спрямувати обраний чек на друк.

Для того щоб роздрукувати розрахунковий документ (чек) на пристрої з операційною системою Аndroid, треба відкрити друковану форму зареєстрованого фіскального чека, натиснути кнопку «Поділитися», після чого обрати іконку принтера та роздрукувати.

Товари поштою

Чи можуть СГ застосовувати ПРРО при продажу товарів через мережу Інтернет у разі відправлення поштою за умови оплати товару з відстроченням платежу?

У ПРРО від ДПС користувачу надано можливість, після виконання дії «Сформувати чек», обрати відповідну умову оплати за товар (послугу). У вікні «Умови оплати» користувач обирає одну з умов оплати за товар (послугу): передоплата, чергова сплата, остаточний розрахунок.

У разі обрання умови оплати «Передоплата» зазначається інформація про суму часткової оплати, яку буде отримано за товар (послугу).

У разі обрання оплати «Чергова сплата» зазначається інформація про суму раніше отриманих оплат за товар (послугу), суму чергової сплати у гривневому виразі, яку буде отримано за товар (послугу), фіскальний номер чека, за яким було здійснено передоплату за товар (послугу).

У разі обрання умови оплати «Остаточний розрахунок» зазначається інформація про суму раніше отриманих оплат за товар (послугу), суму остаточного розрахунку, фіскальний номер чека, за яким було здійснено передоплату за товар (послугу).

Післяплата в е-чеку

Яким чином проводити через ПРРО розрахункові операції «післяплата»?

У ПРРО від ДПС користувачу надано можливість, після виконання дії «Сформувати чек», обрати відповідну умову оплати за товар (послугу). У вікні «Умови оплати» користувач обирає одну з умов оплати за товар (послугу): передоплата, чергова сплата, остаточний розрахунок.

ДПС нагадує

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що при проведенні розрахунків зі споживачами більшість суб’єктів господарювання зобов’язані використовувати належним чином зареєстровані РРО/ПРРО. У програмних рішеннях «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, на сьогодні немає можливості одночасно використовувати різними суб’єктами господарювання два окремі ПРРО на одному пристрої. Проте таке використання суб’єктами господарювання ПРРО допустиме лише почергово. Для цього необхідно почергово закривати робочу зміну одному суб’єкту господарювання та відкривати робочу зміну іншому. При цьому суб’єкт господарювання протягом дня в ПРРО може відкрити нову робочу зміну у разі формування фіскального звітного чека (Z-звіту) та закриття попередньої зміни. Разом з тим програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв.

Роз’яснення ГУ ДПС у Вінницькій області від 14.03.2024

Пільговані товари в е-чеку

Як платникові ПДВ при реалізації товарів (послуг), що звільняються від сплати ПДВ, можна додати такі товари (послуги) до «Довідника номенклатури» у ПРРО?

Суб’єкт господарювання, який є платником ПДВ, має можливість додати до довідника номенклатури ПРРО від ДПС такі товари (послуги), що звільняються від сплати ПДВ.

Для цього треба у довіднику «Номенклатура» пункту меню «Довідники» створити нову номенклатурну позицію, для якої під час заповнення поля «ПДВ» обрати значення «без ставки».

 

Нереалізовані у ПРРО функції

Як у ПРРО запрограмувати туристичний збір?

У безоплатному програмному рішенні ДПС (ПРРО) функцію програмування ставки та назви туристичного збору не реалізовано.

Чи реалізовано на сьогодні можливість інтеграції ПРРО від ДПС з банківськими платіжними терміналами для розрахунку карткою?

У безоплатному програмному рішенні ДПС (ПРРО) інтеграцію з банківськими платіжними терміналами не реалізовано.

Для оформлення суб’єктом господарювання на ПРРО від ДПС розрахункового документа про оплату в безготівковій формі із застосуванням банківської платіжної картки пропонуємо переглянути настанову користувача ПРРО (Android, iOS, Windows, WEB), розміщену на сайті ДПСУ), яка містить, зокрема, розділ «Безготівкова форма оплати». У цьому розділі є опис дій суб’єкта господарювання для формування засобами ПРРО відповідного розрахункового документа.

За допомогою якої операції у ПРРО ломбарди, які надають кошти у позику, можуть проводити операцію з видачі готівки, якщо ПРРО вимагає ввести реквізити фіскального чека на придбання?

У безоплатному програмному рішенні ДПС (ПРРО) не реалізовано можливості формування фіскальних чеків для видачі готівки у позику ломбардами.

Водночас комерційні ПРРО можуть забезпечити таку функцію.

Як СГ при використанні програмного забезпечення ПРРО від ДПС можна сформувати дані про проведені розрахункові операції та Z-звіти за певний період (місяць)?

Сформувати дані про проведені розрахункові операції та Z-звіти за певний період (місяць) можливо у приватній частині Електронного кабінету у режимі «Зведені звіти» меню «Дані РРО». Пошук інформації здійснюється за фіскальним номером РРО/ПРРО із зазначенням періоду формування звіту (в межах одного місяця).

Автор: Русанова Ганна

До змісту номеру