• Посилання скопійовано

90 днів після війни: перенесення строків звітування для бізнесу

Законом №2115 держава встановлює спеціальні (подовжені) строки подання звітності для тих, хто під час війни не має можливості відзвітувати. Кого стосується новий закон і на які види звітності він поширюється?

За законопроєкт №7121 ВРУ проголосувала ще 3 березня. А 4 березня Президент підписав його.

Згідно з текстом Закон №2115 набирає чинності з дня його опублікування. Його опубліковано в «Голосі України» від 07.03.2022 р.

Відповідно норми Закону №2115 діють із 7 березня 2022 року.

Перенесення строків звітування

Закон передбачає надання можливості:

  • фізичним особам;
  • фізичним особам — підприємцям;
  • юридичним особам

подати:

  • облікові;
  • фінансові;
  • бухгалтерські;
  • розрахункові;
  • аудиторські звіти

і будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства, в документальній та/або в електронній формі, через 90 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Отже, нові пільгові строки звітування діють як для фізосіб, так і для юросіб.

Діапазон звітності, яка потрапила під дію пільги, теж досить широкий. Але зверніть увагу! Цей закон не поширюється на податкові правовідносини! Можливість подати податкову звітність протягом 3 місяців після припинення або скасування воєнного стану надає Закон № 2118.

Найцікавіше — це, звісно, «будь-які інші документи». По суті, всіх (і громадян, і бізнес) звільнили від подання державним органам усіх документів, яких вимагає законодавство (крім податкового).

Але для фізосіб є умова!

Особи, які не мають фізичної можливості протягом строку, визначеного цим законом, подати звітність чи документи через безпосередні наслідки їх участі у бойових діях, звільняються від адміністративної та/або кримінальної відповідальності та подають звітність чи документи не пізніше 30 календарних днів з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.

Звісно, у цій нормі не зазначено прямо, що вона стосується саме фізосіб, але зрозуміло, що безпосередню участь у бойових діях беруть саме вони.

То й перевірки скасували? Так!

Цим законом встановлено, що у період воєнного стану будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру уповноваженими органами не здійснюються.

І штрафів не буде? Так!

У період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення до фізичних осіб, фізичних осіб — підприємців, юридичних осіб не застосовується адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та/або документів.

Нормативна база

  • Закон №2115 — Закон України від 0З.03.2022 р. №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».
  • Закон №2118 — Закон України від 03.03.2022 р. №2118-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану».

Автор: Бикова Ганна

До змісту номеру