Що робити роботодавцю в умовах воєнного стану?
Наведемо поради для роботодавців щодо роботи працівників під час воєнного часу. Зокрема, можна перевести на дистанційку, простій або надати відпустку.
ФОПи під час війни: поради самозайнятим особам
Фізособи, навіть ті, які є суб’єктами господарювання, безпосередньо беруть участь у бойових діях. А що в цей час відбувається із їхнім бізнесом та найнятими працівниками? А що буде, якщо ФОП загине?
Сплата податків та подання звітності під час воєнного стану
7 березня опубліковано закон щодо незастосування штрафів за порушення строків подання звітності, реєстрації ПН та РК, а також АН, щодо звільнення від штрафів за РРО-порушення, зупинення податкових перевірок тощо.
Бізнес допомагає ЗСУ під час війни: які податкові наслідки?
Під час війни багато суб’єктів господарювання надають допомогу армії чи іншим структурам, залученим до захисту країни. А що в такому разі буде з ПДВ, податком на прибуток та єдиним податком?
Фінансова допомога працівникам під час війни
Як оподатковується фінансова допомога працівникам? У яких випадках вона буде зарплатою з відповідним оподаткуванням? Як документально оформити її надання?
90 днів після війни: перенесення строків звітування для бізнесу
Законом №2115 держава встановлює спеціальні (подовжені) строки подання звітності для тих, хто під час війни не має можливості відзвітувати. Кого стосується новий закон і на які види звітності він поширюється?
Покарання за злочини в умовах воєнного стану: роз’яснення ВС
Верховний Суд на своєму Telegram-каналі розміщує інформацію про особливості його роботи, приймання ним кореспонденції та, що вкрай важливо, про розгляд кримінальних проваджень в умовах воєнного стану.
Воєнний стан: підприємство не працює, що робити з працівниками?
На жаль, чинне законодавство не встановлює жодних пільг для роботодавця у зв’язку із запровадженням воєнного стану. Що ж робити, якщо немає коштів на виплату зарплати?
Як індексувати зарплату у березні 2022 року?
У березні всі роботодавці нараховуватимуть індексацію у межах того самого розміру прожиткового мінімуму, що і в січні (2481 грн). А ось процентні ставки, які при цьому застосовуються, у деяких роботодавців залишаться незмінними, а у деяких — будуть новими.
Індексація зарплати після декрету: роз’яснення Мінсоцполітики
Мінсоцполітики в листі від 29.12.2021 р. №21889/0/2-21/51 (див. у рубриці «Документи для роботи» цього номера «ДК») надало роз’яснення щодо індексації виплат працівникам, які вийшли на роботу після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку.