• Посилання скопійовано

Суть справи

СУТЬ СПРАВИ

Припинення контракту за висновком комісії
Якщо умовами трудового контракту передбачено, що рішення про продовження строку його дії або припинення приймається з урахуванням висновків комісії роботодавця, таке рішення комісії та розірвання контракту не потребують згоди працівника. Але якщо працівник є членом профспілки, то потрібна згода профспілки, стверджує ВС.

Несвоєчасна сплата податку на прибуток
Чи буде штраф за несвоєчасну сплату податку на прибуток за 2020 рік? Граничний термін сплати минув 11 березня 2021 року. Податковий інспектор у телефонному режимі відповіла, що штрафні санкції нараховуються.

Нові зміни до статуту ТОВ/ТДВ
27.02.2021 р. набрав чинності закон, покликаний усунути колізію щодо обов’язковості зазначення у статуті ТОВ/ТДВ розміру статутного капіталу та розміру часток учасників. Але вносити зміни до статуту не обов’язково.

Розукомплектація ОЗ: облік
Якщо поставлено завдання: з одного ОЗ отримати два, — це розукомплектація ОЗ із наступною укомплектацією. От і з’ясуймо, яким є порядок таких операцій, як треба все оформити та які наслідки в обліку.

Зміна функціонального призначення приміщення
Зміна виду господарської діяльності у нежитловому приміщенні та поточний ремонт без втручання у носійні конструкції не можуть вважатися реконструкцією приміщення та не змінюють його функціонального призначення. Тож дозвіл від Держархбудінспекції на це не потрібен.

Дистанційна та надомна робота за КЗпП
Після внесення змін у нормах КЗпП діє чіткий поділ на дистанційну та надомну роботу. Яка різниця між цими поняттями? Які відмінності між дистанційною та надомною роботою? Які нюанси з’явилися в КЗпП щодо застосування гнучкого режиму робочого часу?

Чи платити ЄСВ із зарплати практиканта?
ВС зазначив, що незалежно від того, чи є практиканти штатними працівниками, у разі оплати їх виробничої практики у 2012 — 2014 рр. підприємством останнє має нарахувати й утримати ЄСВ зі сум виплат.

Єдина звітність для ФОПів-«єдинників»
ФОПи 3-ї групи вперше мають складати зведену звітність з ЄП та ЄСВ за І квартал 2021 року. З’ясуймо, як саме це треба зробити і на що варто звернути увагу.

З продажу спадщини аліменти не платять
Аліменти сплачуються від заробітку (доходу) одного з батьків. Проте доходи бувають різні. Так, з доходів, отриманих від продажу/обміну успадкованого майна, аліменти не стягуються. Верховний Суд пояснив: це тому, що такий дохід є неоподатковуваним!

Гнучкий режим та неповна зайнятість
Чи можна поєднувати гнучкий режим робочого часу та неповну зайнятість? Як правильно оплачувати за роботу за умов неповної зайнятості? Як з ініціативи роботодавця встановити гнучкий режим робочого часу? Як правильно платити зарплату працівникові, якому встановлено неповну зайнятість?

Витрати на придбання товару мікропідприємством
Мікропідприємство придбало товари наприкінці 2020 року. Коли вартість цих товарів відносити до витрат — у 2020 році, коли товари було придбано, чи того року, коли товари будуть продані чи іншим чином використані в господарській діяльності?

Чому ОСББ не повинні застосовувати РРО
Надання ДФСУ ІПК від 12.04.2019 р. №1582/6/99-99-14-05-01-15/ІПК призвело до появи запитання: чи справді ОСББ не має застосовувати РРО чи ПРРО?

Складний випадок врахування премії
Як врахувати премію при розрахунку середньої зарплати, якщо розрахунковий період становить два місяці? Що змінилося стосовно таких ситуацій у Порядку №100? Розгляньмо роз’яснення Мінекономіки на практичному прикладі.

До змісту номеру