• Посилання скопійовано

Карантин до 31 жовтня: який вигляд це матиме

На сайті уряду оприлюднили постанову щодо подовження адаптивного карантину до 31 жовтня включно. Потім її забрали, а потім знову розмістили (але вже оновлену). 29 серпня її було опубліковано в «Урядовому кур'єрі».

На черговому засіданні 26 серпня уряд прийняв рішення про подовження карантину в Україні до 31 жовтня (включно). 28 серпня цю постанову від 26.08.2020 р. №760 було оприлюднено на сайті уряду, а в наступного дня офіційно опубліковано. Відповідно Постанова №760 набрала чинності з 29 серпня.

Зміни для зон карантину

Постановою №760 передбачено нову заборону для «зеленої» зони. Зокрема, за новим пп. 3 п. 11 Постанови №641 заборонено проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності), дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо).

Для «жовтої» зони оновлено одну із заборон. Зокрема, на територіях «жовтої» зони забороняється робота після 24-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування зі здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс. Це встановлено новою редакції п. 3 п. 12 Постанови №641. Відповідно ця змінена заборона діятиме й у «помаранчевій» та «червоній» зонах карантину.

Також із вимог для «жовтої» зони вилучено таку заборону: проведення масових заходів у закладах громадського харчування у кількості більш ніж 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів. Пов'язано це із запровадженням загальної заборони проведення дозвілля. Ці зміни стосуються й «помаранчевої» та «червоної» зон.

Зміни щодо самоізоляції

Зверніть увагу, що зміни до правил самоізоляції були внесені окремою Постановою КМУ №757. А Постановою №760 встановлено ще одне правило: особи з підтвердженим діагнозом COVID-19, виписані зі закладу охорони здоров'я, підлягають самоізоляції до моменту одужання відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Решта правил, які було встановлено Постановою №641, діють і надалі. Про них ми писали в «ДК» №31/2020 (для фізосіб) та «ДК» №31/2020 (для госпсуб'єктів).

Наслідки для бізнесу через подовження карантину

Через подовження адаптивного карантину до 31 жовтня (включно):

1. Податкові й «єесвешні» штрафи та пеня не нараховуватимуться. Але є винятки. Про них ми писали в «ДК» №27/2020.

2. За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня до 31 жовтня, ДПС не повинна штрафувати (але наразі немає офіційної інформації).

3. Діє мораторій на податкові перевірки (зокрема, і щодо ЄСВ).

4. Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема на IПК) теж відкладається.

5. Допомога по частковому безробіттю виплачуватиметься.

6. Роботодавці можуть подовжити простій; оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але тільки за їхнім бажанням); виконання працівниками роботи дистанційно.

Але з 1 вересня, незважаючи на подовження карантину:

  • допомогу ФОПам-«єдинникам» на дітей не виплачують;
  • розпочалися перевірки Держпраці (див. «ДК» №36/2020).

Ганна РУСАНОВА, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру