• Посилання скопійовано

Звітність при торгівлі алкоголем

Юрособа на загальній системі оподаткування (неплатник ПДВ) використовує РРО при роздрібній торгівлі алкогольними напоями. У фіскальних чеках зазначалася ставка ПДВ 20%. Які наслідки цього? Яку звітність має подавати таке підприємство?

Позаяк особа не є платником ПДВ, то відповідно не нараховує ПЗ з ПДВ при постачанні або продажу товарів. При цьому касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити:

— для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, — індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом; перед номером друкуються великі літери «ПН»;

— для СГ, що не є платниками ПДВ, — податковий номер або серія та номер паспорта (для фізосіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «IД» (ідентифікаційні дані).

При цьому літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) та окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка великі літери «ПДВ» наводять лише суб'єкти господарювання — платники ПДВ.

Таким чином, підприємство має перепрограмувати роботу РРО (зокрема, звернувшись до сервісного центру) для вилучення інформації про суму ПДВ у чеках, позаяк фактично таке підприємство здійснює реалізацію товару, не нараховуючи ПДВ.

Зазначення суми ПДВ у чеку не зобов'язує підприємство нараховувати ПЗ з ПДВ і не тягне за собою інших наслідків з цього податку. Проте необхідно враховувати, що такий фіскальний чек податківці можуть розцінити як помилковий і прирівняти до його відсутності. Якщо вони підійдуть до цього фіскально (зокрема, визначивши, що чек є помилковим), то до платника податку може бути застосовано такі санкції:

— штраф у розмірі 1 грн за перше таке порушення;

— за вчинене вдруге — штраф у розмірі 100% вартості проданих з порушенням товарів.

Декларація з акцизного податку

Відповідно до пп. 212.1.11 ПКУ платниками акцизного податку, зокрема, є особи — суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Платники акцизного податку щомісяця, не пізніше 20 числа наступного звітного періоду, подають до контролюючого органу декларацію з акцизного податку (форму затверджено наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. №14).

ЄСВ, ПДФО та ВЗ

Про суми нарахованої заробітної плати найманих працівників (або доходу, виплаченого фізособам за договорами цивільно-правового характеру) підприємство зобов'язане подавати звіт за формою згідно з додатком 4 про суми нарахованого ЄСВ з доходу таких фізосіб.

Крім того, підприємство подає звіт за ф. №1ДФ про суми нарахованого/виплаченого доходу фізособам у строк протягом 40 к. д., наступних за останнім днем кварталу, у якому було виплачено/нараховано такий дохід.

Податок на прибуток та фінансова звітність

Якщо у підприємства річний дохід від будь-якої діяльності (за мінусом непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, таке підприємство подає річну декларацію з податку на прибуток протягом 60 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного року.

Разом з декларацією з податку на прибуток підприємство також подає і річну фінансову звітність.

Станіслав ГОРБОВЦОВ, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру