• Посилання скопійовано

Суть справи

Податкова віддача — поза законом
Напевно, не знайдеться бухгалтера, директора чи власника бізнесу, який би не піддавався тиску з боку податківців на предмет низької податкової віддачі його підприємства. Хтось із податківців на місцях цей показник обчислював виходячи з галузевої належності підприємства, хтось — із територіальної, а хтось — окремо по кожному підприємству. Не будемо зараз аналізувати правомірність тих чи інших алгоритмів обрахунків, натомість спробуємо з'ясувати, що говорить з цього приводу закон.

Звіт про працевлаштування «квотників»
Мінсоцполітики України затвердило довгоочікувану форму і порядок подання звітності про виконання юрособами квоти з працевлаштування певних верств населення.

Збираймо мастила — бережімо природу!
Природу слід берегти — про це нам з дитинства нагадували батьки та вчителі. Урядовці теж вчилися у школі, тож КМУ Постановою №1221 врегулював питання збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив). Це, звісно, добре, та от пересічним бухгалтерам роботи додасться. Про це — далі.

Нікчемність правочинів — знову в актах перевірок
Останнім часом багато уваги приділено судовому рішенню, яким висловлена дуже критична позиція щодо посилань податкових органів на нікчемність правочинів в актах перевірок. Проте Міндоходів знову повернулося до цього та визнало необхідність у подібних вказівках. Залишилося лише з'ясувати, яку мету при цьому переслідує податкова служба.

Зміна адреси юрособи у даних Держреєстру
Зміна місцезнаходження юрособи — це завжди незручності, пов'язані з переїздом офісу. Але при цьому не можна забувати, що про свої переміщення слід повідомити ще й держреєстратора.

Путівки від ФСС з ТВП самозайнятим особам
Настало літо, і більшість платників податків/зборів/внесків замислюються над тим, як піти у відпустку (у т. ч. і за путівками від ФСС з ТВП). Серед таких платників є, безумовно, і самозайняті особи. Але чи мають вони право на фінансування витрат на оздоровлення з боку держави? Аналізу цього питання присвячено цю статтю.

Податковий кредит з ПДВ та КР при імпорті товарів
Пропонуємо з'ясувати, у якому звітному періоді виникає право на податковий кредит з ПДВ у покупця при здійсненні передоплати за імпортний товар. Як визначаються та обліковуються курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, у таких випадках?

Мобільний зв'язок та Iнтернет на підприємстві
Послуги зв'язку — одна з обов'язкових статей витрат практично будь-якого підприємства в Україні. Зараз, мабуть, і не знайти такого з них, на якому працівники не використовували б — зрозуміло, в службових цілях, — мобільний зв'язок та Iнтернет. Про те, як відобразити такі витрати в бухгалтерському і податковому обліку, розповімо в нашій статті.

Декретні: до і після
Працівниця іде у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами з 20.06.2013 р. Чи нараховуватиметься ЄСВ на суму допомоги з урахуванням змін, які набрали чинності з 01.07.2013 р.?

Якщо повірений — підприємець
У цій статті спробуємо дослідити, які податкові наслідки у повіреного за договором доручення, якщо останній є фізособою-підприємцем. Проаналізуймо різні податкові результати у повіреного, що залежать від системи оподаткування, на якій перебуває підприємець. З'ясуємо, чи справді погляд податківців відповідає нормам ПКУ.

Складаємо баланс по-новому
Минуло перше півріччя, і знову настав час складати фінансову звітність. Нагадаємо, що 19.03.2013 р. набрало чинності нове НП(С)БО 1, яким було оновлено форми фінзвітності. Вперше ми ознайомилися з ними під час складання фінзвітності за I квартал 2013 р. (див. «ДК» №13/2013), а тепер ми ще раз звернемося до НП(С)БО 1, щоб розглянути звіт про фінансовий стан підприємства — баланс.

До змісту номеру