• Посилання скопійовано

Призупинення трудового договору з директором

На підприємстві оформлено тільки директора. Чи можна призупинити з ним договір, якщо зараз немає роботи й немає грошей на виплату зарплати?

Щодо призупинення

Щодо керівників передбачено єдине застереження. Але воно стосується державних органів.

«Призупинення дії трудового договору не застосовується до керівників та заступників керівників державних органів, а також посадових осіб місцевого самоврядування, які обіймають виборні посади».

Отже, якщо виконання обома сторонами обов’язків, передбачених трудовим договором, справді унеможливлюється, то можна призупинити трудовий договір навіть із директором.

Проте, звісно, буде досить дивно, якщо директор подасть заяву про призупинення трудового договору сам собі. Тобто, як і в решті випадків із керівником підприємства, кадрові операції з ним оформлюватимуться простіше, ніж з іншими працівниками. Заява не потрібна, а наказ можна оформити за аналогією до наказу про прийняття на роботу чи про скерування у відрядження або про надання відпустки.

Проте, позаяк директора призначає засновник (засновники) підприємства, то якщо директор не є одночасно й засновником, потрібні загальні збори, на яких обговорять призупинення з ним трудового договору. Ось на ці збори директор може подати заяву (як ініціатор призупинення), й вона буде підставою для розгляду питання (можливо, навіть тільки одне для цих загальних зборів), і про неї буде зазначено у протоколі загальних зборів із відповідним рішенням.

Інші варіанти

1. Можна оформити відпустку без збереження зарплати на період дії воєнного стану, згідно з ч. 3 ст. 12 Закону №2136. Проте зовсім без директора, та ще й тривалий час, жодне підприємство не зможе обійтися. Адже навіть під час простою, навіть за відсутності працівників, у підприємства виникатимуть питання, які треба буде вирішувати, й управлінські рішення, які треба буде швидко ухвалювати (охорона майна, відповідь на звернення контролерів та колишніх партнерів, працівників, складання й подання фінансової та податкової звітності тощо).

2. Можна звільнити директора, а його обов’язки тимчасово і без зайняття посади безоплатно виконуватиме засновник (або один із засновників).

Автор: Галина Казначей

До змісту номеру