• Посилання скопійовано

Лікарняний у відпустці без збереження зарплати

Співробітник написав заяву без збереження заробітної плати на 90 днів, у цей період було відкрито лікарняний. Як тепер бути?

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) (ч. 1 ст. 15 Закону №1105).

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується ПФУ починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення інвалідності незалежно від звільнення. Оплата перших п’яти днів здійснюється коштом роботодавця (абз. 1 та 2 ч. 2 ст. 15 Закону №1105).

Водночас допомога з ТВП не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (п. 6 ч. 1 ст. 16 Закону №1105).

Відпустки без збереження заробітної плати за бажанням працівника надаються за ст. 25 та ст. 26 Закону про відпустки і ст. 12 Закону №2136.

Таким чином, допомога з тимчасової непрацездатності працівнику за час його хвороби, яка повністю припала на період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, не нараховується та не оплачується.

Оплаті підлягатимуть дні тимчасової непрацездатності, які припадають на період, коли працівник ще працював до початку такої відпустки чи мав вийти на роботу з дати зазначеної в заяві про припинення відпустки без збереження зарплати.

Автор: Щербина Світлана

До змісту номеру