У якій валюті потрібно було виписувати рахунок?
Розрахунки з нерезидентами в гривнях не заборонені законодавством України. Тому рахунок іноземному суб’єкту господарювання виписують у тій валюті, в якій буде проведено оплату згідно з домовленістю. Якщо оплата буде у гривнях, то й рахунок виписують у гривнях.
Зокрема, якщо польська юрособа має гривневий рахунок в українському банку і сплачує з нього, виписувати рахунок в іноземній валюті немає підстав.
Чи нараховувати туристичний збір?
Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ (див. пп. 268.2.1 ПКУ).
Тобто іноземці є платниками туристичного збору нарівні з громадянами України в такому самому порядку. Фактично туристичний збір сплачують у цій ситуації в загальному порядку. Тому за загальним правилом до оплати потрібно включати туристичний збір.
Але особи, які не можуть бути платниками туристичного збору, наведені в пп. 268.2.2 ПКУ. Тож треба ознайомитися з наведеним списком і звіритися, чи бува не підпадають іноземці, які мешкали в готелі, під одну з наведених там категорій.
Але увага: платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (пп. 268.6.1 ПКУ).
Щоправда, ПКУ не передбачено штрафних санкцій для випадку сплати збору не авансовим внеском, а після отримання послуг розміщення.