• Посилання скопійовано

Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?

ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і, використовуючи власні приміщення, верстати, електроенергію, робочу силу тощо, виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?

Пільга за ПКУ

Не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до класу «Промислові та складські будівлі» (код 125) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B — F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ).

Тобто, щоб скористатися пільгою, потрібно одночасно дотриматися всіх таких умов:

1) у власності суб’єкта господарювання мають бути будівлі промисловості, які мають код 125;

2) такі будівлі мають використовуватися за призначенням у господарській діяльності і не надаватися в оренду, лізинг, позичку;

3) основна господарська діяльність має класифікуватися у секціях B — F КВЕД ДК 009:2010.

Код будівлі та використання за призначенням

До коду 125 «Промислові та складські будівлі» належать два класи:

1251 «Промислові будівлі»;

1252 «Резервуари, силоси та склади».

Своєю чергою, клас 1251 «Промислові будівлі» включає будівлі, що використовуються для промислового виробництва, наприклад фабрики, майстерні, бойні, пивоварні тощо.

Цей клас не включає:

— резервуари, силоси та складські приміщення (1252);

— будівлі сільськогосподарського призначення (1271);

— комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи тощо), які не мають характеристик будівель (230).

Клас 1252 «Резервуари, силоси та склади» включає резервуари та ємності, резервуари для нафти та газу, силоси для зерна, цементу та інших сухих продуктів, холодильники та спеціальні склади, а також складські майданчики.

Цей клас не включає:

— сільськогосподарські силоси та складські будівлі, що використовуються для сільського господарства (1271);

— водонапірні башти (2222);

— нафтотермінали (2303).

Таким чином, якщо належна ТОВ нерухомість має код 1251 чи 1252 і використовується за призначенням (наприклад, майстерня використовується для виготовлення пам’ятників), а не надається в оренду, то перші дві умови для користування пільгою виконуються.

Умова щодо виду діяльності

Код основної діяльності ТОВ 23.70 міститься у секції С «Переробна промисловість». А секція С міститься між В і F. Тож позаяк ТОВ має такий код, то третя умова щодо виду діяльності також виконується. Але тут може закрастися сумнів: чи належить діяльність на підставі договору на обробку давальницької сировини також до коду 23.70? Така діяльність є виконанням підрядних робіт. І ТОВ отримує дохід за виконану роботу.

Отже, з’ясуймо.

Пояснення щодо застосування КВЕД наведені в Методосновах №3961.

1 Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджені наказом Держкомстату від 23.12.2011 №396.

Згідно з пп. 81 розд. 3.3 Методоснов №396 підрядники, тобто одиниці, що провадять діяльність за винагороду або на контрактній основі, зазвичай класифікуються як одиниці, що роблять ту саму продукцію або послуги за власний кошт, за винятком торгівлі та будівництва. Тобто якщо підрядник самостійно займається, наприклад, обробкою каменю, то, якщо він візьметься за давальницьким договором обробляти камінь із матеріалів замовника, його роботи на підставі давальницького договору так само класифікуватимуться за КВЕД як обробка каменю — за кодом 23.70.

З наведеного випливає, що й умова щодо виду діяльності в цій ситуації виконується.

Підсумок

Вище ми з’ясували: якщо в цій ситуації виконуються всі три умови для отримання пільги, то ТОВ має право на таку пільгу.

Автор: Олександр Золотухін

До змісту номеру