На момент написання цієї консультації форма звіту затверджена Наказом №107 і застосовується починаючи зі звітування за 2022 рік.
Заповнюючи форму, слід керуватися Роз’ясненням щодо №11-мтп.
У шапці звіту написано, що його подають територіальному органу Держстату юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, які відпускають та/або використовують тепло- й електроенергію.
Але в наведеній у запитанні ситуації підприємство компенсує електроенергію орендодавцеві. Причому за даними запитання підприємство не відпускає і не використовує теплоенергію. Очевидно, що використовує теплоенергію орендодавець, виставляючи такі витрати для компенсації орендареві — або окремо, або у складі орендної плати.
Таким чином, на наш погляд, підприємство може заповнити форму №11-мтп (річна) хіба що з прочерками.
Водночас у шапці форми є блок, який називається «Інформація щодо відсутності даних». Якщо даних для заповнення немає, треба поставити «V» у відповідній комірці. Крім того, слід поставити позначку навпроти причини відсутності даних. Для наведеної ситуації, на наш погляд, це така причина, як «Відсутнє явище, яке спостерігається».
Тобто позначки «V» стоятимуть у двох наведених комірках:
— «Інформація щодо відсутності даних» та
— «Відсутнє явище, яке спостерігається».
Консультує Держстат
Запитання 2: Фірма орендує приміщення. Які показники відображати у формі №11-мтп (річна)?
Відповідь на запитання:
У звіті за ф. №11-мтп (річна) «Звіт про постачання та використання енергії» за 2020 рік відображаються показники щодо встановлених потужностей, обсягів виробництва, використання та втрат електро- та теплоенергії. У випадку, коли респондент орендує приміщення і сплачує орендну плату орендодавцю і не укладає самостійно договори з постачальниками електричної та теплової енергії, звіт направляється на адресу Головного управління статистики з нульовими показниками.
При цьому в разі подання звіту з нульовими показниками в електронному вигляді необхідно у полі «Інформація щодо відсутності даних» проставити позначку — V та вибрати з переліку причину відсутності даних у звіті.
На момент написання цієї консультації форма звіту затверджена Наказом №109 і застосовується починаючи зі звітування за 2022 рік.
У шапці звіту написано, що його подають територіальному органу Держстату юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, які використовують та/або мають у запасах паливо. Позаяк підприємство використовує паливо (бензин та дизпаливо), яким заправляються легкові автомобілі, воно цей звіт заповнює.
Заповнюючи звіт, слід керуватися Роз’ясненням щодо №4-мтп.
Показники у звіті наводять у тоннах з одним десятковим знаком. Проте бензин і дизпаливо в обліку відображають у літрах.
Згідно з п. 3 розд. І Роз’яснення потрібно спершу перевести літри у кілограми:
— 1 літр бензину = 0,74 — 0,76 кг;
— 1 літр газойлів (палива дизельного) = 0,83 — 0,85 кг;
А потім перевести у тонни: 1 тонна = 1000 кг.
Наприклад, якщо легковий автомобіль фактично використав протягом звітного року 300 літрів бензину, його переводять спочатку у кілограми, застосувавши коефіцієнт 0,74, 0,75 чи 0,76, за вибором підприємства: 222 кг (300 х 0,74), або 0,2 тонни (222 : 1000).
Кількість використаного бензину відображають у колонці 1 рядка 430 розділу 1 форми, дизпалива — в колонці 1 рядка 440 розділу І форми.
Водночас потрібно заповнити рядки 435 і 442, якщо підприємство має відповідну інформацію:
— 435 — у т. ч. з рядка 430 — паливо моторне сумішеве з вміcтом біоетанолу або етил-трет-бутилового ефіру чи їх суміші від 5% до 30%;
— 442 — у т. ч. з рядка 442 — паливо дизельне сумішеве з вмістом складних ефірів жирних кислот олій та жирів.
Зрозуміло, що якщо підприємство не має такої інформації, воно не заповнить ці два останні рядки.
Увага: зазначають кількість фактично використаного палива. Обсяги нафтопродуктів, придбані в талонах, смарткартках, але фактично не використані, не відображають (див. п. 2 розд. ІІ Роз’яснення).
Крім того, підприємство заповнює розділ 3 «Кінцеве використання палива» форми №4‑мтп (річна).
У колонці «Б» — код рядка з розділу 1. У цій ситуації будуть рядки 430 і 440. Сюди фактично будуть перенесені дані з колонки 1 — у колонки 1, 2 і 3. У цих трьох останніх будуть однакові дані.
Додаткова інформація
Крім того, що наведено вище, рекомендуємо ознайомитися з Роз’ясненнями та самими формами. Можливо, підприємство має ще якісь господарські операції, які мають відображатися в цих формах звітності.
Нормативна база
- Наказ №107 — Наказ Держстату від 25.05.2022 №107 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №11-мтп (річна) «Звіт про постачання та використання енергії».
- Наказ №109 — Наказ Держстату від 26.05.2022 №109 «Про затвердження форм державного статистичного спостереження №4-мтп (місячна) «Звіт про використання та запаси палива» та №4-мтп (річна) «Звіт про використання та запаси палива».
- Роз’яснення щодо №4-мтп — Роз’яснення Держстату від 12.07.2021 №19.1.2-12/18-21 «Роз’яснення щодо показників форм державного статистичного спостереження №4-мтп «Звіт про використання та запаси палива».
- Роз’яснення щодо №11-мтп — Роз’яснення Держстату від 12.07.2021 №19.1.2-12/19-21 «Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження №11-мтп (річна) «Звіт про постачання та використання енергії».