• Посилання скопійовано

Новий порядок перевірки сплати ЄСВ

Мінфін Наказом №291 (див. «ДК» №42-43/2022) затвердив новий порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату зарплати. Зокрема, межа ЄСВ для дозволу виплачувати зарплату зменшилася з 1/3 на 22% від суми у платіжці.

Крім нового Порядку, Наказом №291 також затверджено нові форми довідок:

— Довідка-розрахунок (див. «ДК» №42-43/2022);

— Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску (див. «ДК» №42-43/2022).

Наказ набирає чинності з 01.12.2022 р. З цієї самої дати починають діяти нові форми довідок і втрачає чинність Порядок №453.

Наказом №291 урегульовано проблему, що була з огляду на Порядок №453: невідповідність вимоги щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, яка суперечила чинному законодавчо встановленому розміру єдиного внеску.

Також за новим порядком платникам єдиного внеску (крім резидентів «Дія Сіті»), які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, в якій сума перерахування єдиного внеску менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях, та розміру ЄСВ у 22% у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ, та які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску, за рішенням керівника ДПС надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Строк дії довідки, що надається платникові ЄСВ для пред’явлення надавачу платіжних послуг, не має перевищувати 12 к. м. починаючи з місяця видачі довідки включно.

Платникам ЄСВ — резидентам «Дія Сіті», які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, в якій сума перерахування єдиного внеску менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях, та розміру єдиного внеску, встановленого абз. 1 ч. 5 ст. 8 Закону №1667, у зв’язку зі сплатою єдиного внеску у розмірі мінімального страхового внеску на підставі частини 14-1 статті 8 Закону №1667, та які відповідають умовам, установленим пунктами 2, 3 ч. 1 ст. 5 Закону №1667, за рішенням керівника контролюючого органу або уповноваженої особи надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку. Строк дії довідки також не має перевищувати дванадцяти календарних місяців починаючи з місяця видачі довідки включно.

І ще новий Порядок передбачає надання можливості платникам ЄСВ отримувати довідку-розрахунок як у паперовій формі, так і в електронній.

Крім цього, в ньому використовуються нові терміни, запроваджені Законом про платіжні послуги, зокрема «платіжна інструкція», «надавач платіжних послуг».

Нормативна база

  • Закон №1667 — Закон України від 15.07.2021 р. №1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
  • Закон про платіжні послуги — Закон України від 30.06.2021 р. №1591-IX «Про платіжні послуги».
  • Наказ №291 — Наказ Мінфіну від 16.09.2022 р. №291 «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати».
  • Порядок №453 — Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №453.

Автор: Русанова Ганна

До змісту номеру