• Посилання скопійовано

Акцизні накладні на пальне, втрачене внаслідок військової агресії Російської Федерації, реєструють після завершення воєнного стану

Які податкові наслідки мають операції з втрати пального внаслідок військової агресії Російської Федерації?

У разі якщо пальне втрачено, зіпсовано, знищено, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин, відповідно до п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами і доповненнями (далі — ПКУ) суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов’язані скласти акцизну накладну на такі операції (код операції для складання в одному примірнику 2).

Щодо відображення суб’єктами господарювання операцій із втрати пального внаслідок військової агресії Російської Федерації, то такі операції підлягають відображенню на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та з урахуванням положень ст. 231 ПКУ (на обсяги пального, зокрема, зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин платниками акцизного податку з реалізації пального складаються також акцизні накладні на обсяги втраченого пального, які підлягають подальшій реєстрації після завершення дії воєнного стану).

Загальнодоступний інформаційний ресурс ДПСУ

До змісту номеру