Суть справи

Облік доходів і витрат: якщо не книга, то що?
У якій формі ФОПу на загальній системі оподаткування потрібно вести облік доходів та витрат? Як заповнювати її? Скільки зберігати і як виправляти помилки? Що робити зі старими книгами обліку?

Корпоративна картка на підприємстві й у ФОПа
Корпоративна картка — це інструмент, яким користується як великий, так і малий бізнес. Які правила використання цих карток діють нині в Україні? Як бухгалтер має відображати в обліку операції за допомогою корпоративних карток?

Як видалитися з плану-графіка перевірок
Дуже багатьох наших читачів цікавить питання, як ті чи інші платники податків потрапляють до планів-графіків перевірок ДПС. Особливо якщо це стосується оновлення цих планів-графіків. Чому раніше платника в цьому документі не було, а пізніше він з'явився? Чи можна цей факт якось оскаржити?

Складання таблиці даних платника ПДВ
Таблицю даних платника ПДВ подають з метою уникнення блокування податкових накладних. Розгляньмо особливості її складання та подання.

Як зменшити орендну плату через карантин
ВС нагадав, що для звільнення від зменшення орендної плати орендар мусить мати докази, що він не міг використовувати орендоване приміщення. Сертифікати ТПП про карантин самі собою не можуть бути підставою для зменшення орендної плати і внесення змін до договорів оренди.

Новий порядок надання відпустки на дитину
Ще у травні 2021 року у Законі про відпустки з'явилася відпустка, про яку давно казали, — відпустка при народженні дитини. Та порядок її надання було затверджено лише у липні. Тож з'ясуймо, як і кому надається ця відпустка та коли виплачуються належні за нею відпусткові.

Старі порушення — на кого штраф?
Новий керівник зобов'язаний виконати припис за порушеннями попереднього керівника, навіть за умови арешту рахунків підприємства. Iнакше адмінштрафу за його невиконання не уникнути.

Затверджено порядок видачі е-лікарняних
МОЗ затвердив порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Зокрема, листок непрацездатності вважається виданим із наступного дня після дати закриття листка непрацездатності.

Фірма у спадщину: основні правила гри
Правила отримання фірми у спадщину залежать як від організаційно-правової форми, так і від статуту та норм ЦКУ. На сьогодні для ТОВ/ТДВ вони більш-менш визначені, хоча питання виникатимуть як з боку ЮО, так і з боку спадкоємців. Для ПП — правила гри прописуються у статуті. Як діяти у таких випадках, а також у разі відсутності спадкоємців чи відмови від спадщини?

Як правильно поновити працівника на роботі
ВС відповів на два важливі запитання: коли слід прийняти наказ про поновлення працівника на посаді за судовим рішенням і протягом якого строку працівник може оскаржити дії роботодавця у разі невиконання судового рішення та неприйняття наказу про поновлення.