РРО та безготівкові платежі
Розрахункові операції за Законом про РРО бувають готівкові та безготівкові. Від інших операцій вони відрізняються тим, що їх потрібно реєструвати через РРО. Але які безготівкові операції потребують застосування РРО, а які ні?
Хоч 0%, але щоб було
Сторони у договорі підряду відмовилися від застосування 3% річних та інфляційних втрат у разі порушення грошового зобов'язання, але ВС визнав це положення нікчемним.
№1ДФ за III квартал — з новими ознаками
Які нові ознаки доходів і як саме потрібно зазначити в формі №1ДФ вже за III квартал? Який тепер штраф (і чи буде він) за неподання або подання з помилками ф. №1ДФ? Ці та інші практичні питання розглянемо далі.
Відколи держдивіденди — податковий платіж?
ВС вирішив, що частина чистого прибутку не є податковим платежем у розумінні норм ПКУ. I хоча Закон №466 змінив цю ситуацію, та періоду до 23 травня 2020 р. ці зміни не стосуються.
Корпоративна картка на підприємстві
Корпоративна картка є зручним інструментом оплати товарів і послуг, зокрема здійснення розрахунків із нерезидентами за ЗЕД-контрактом або зняття готівки у відрядженні. Проте слід дотримуватися певних правил, про які ми й поговоримо.
Чи багаторазові маски звільнено від ПДВ?
Якщо захисна маска є медичною, то щодо її постачання під час карантину діє звільнення від ПДВ. А якщо маска багаторазова і тканинна? Роз'яснює ДПС в IПК від 09.10.2020 р. №4212/IПК/99-00-05-06-02-06 (див. «ДК» №45/2020).
Неякісний товар і моральна шкода
Покупець придбав на ринку неякісний товар, але продавець відмовився повернути кошти. Покупець звернувся до Держпродспоживслужби, яка провела перевірку продавця лише за рішенням суду. Верховний Суд вважає, що покупець має право й на відшкодування моральної шкоди.
Коли платити податок на нерухомість
Податок на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки) сплачують юрособи авансовими внесками щокварталу протягом року. А розрахунок податку відображають у річній декларації. А що як право власності на нерухомість виникло посеред року? Або якщо в середині року юрособа втратила право на пільгу з цього податку? Чи платити податок з об'єкта незавершеного будівництва?
Оподаткування виплат за рішенням суду
При виплаті працівникам сум за судовим рішенням (середній заробіток та/або моральна шкода) роботодавці утримують податки. А чиїм коштом мають сплачуватися ці податки? Яку суму зазначає суд у рішенні — «чисту» чи «брудну»? Відповіді на ці запитання знайдемо у новій постанові Верховного Суду.
Обсяг послуг — за приладами обліку
ДПСУ вирішила, що ПК, який формується на підставі рахунків, які виставляються за надані послуги, вартість яких визначається за показаннями приладів обліку, слід відображати лише у декларації за той період, у якому ці послуги надано. Тобто без можливості використання такого ПК у наступних періодах.
Пенсія за вислугу років і сплата ЄСВ
З 01.01.2021 р. звільняються від сплати за себе ЄСВ фізособи-підприємці, які отримують пенсію за вислугу років. Тобто у 2020 році таким ФОПам ще треба сплачувати ЄСВ, а от уже з 2021-го такого обов'язку не буде.
За ким закріплено право землекористування?
Помер голова та засновник фермерського господарства. Що із землею? Чи припиняється у такому разі право постійного користування землею у ФГ? Чи треба таку землю переоформляти? На ці та інші запитання надала повну та вичерпну відповідь Велика Палата ВС.
Позика від нерезидента — до статутного капіталу
Податківці в IПК ДПС від 02.10.2020 р. №4090/IПК/99-00-05-05-02-06 (див. «ДК» №45/2020) роз'яснили наслідки внесення заборгованості за позикою перед нерезидентом та за нарахованими за нею відсотками до статутного капіталу позичальника-резидента.