• Посилання скопійовано

Про порядок відображення результатів перевірки, проведеної контролюючим органом

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 28.09.2018 р. №4195/6/99-99-12-02-01-15/IПК

Про порядок відображення результатів перевірки, проведеної контролюючим органом

Суттєво. ДФСУ роз'яснила порядок відображення у декларації з ПДВ результатів перевірки, після якої платнику податків надіслано ППР з відмовою у наданні бюджетного відшкодування ПДВ.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податків щодо порядку відображення результатів перевірки, проведеної контролюючим органом, у податковій звітності з податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

У своєму листі платник податків повідомив, що контролюючим органом проведено перевірку, за результатами якої встановлено неправомірне перенесення платником податку у рядок 16.1 (значення рядка 21 попереднього звітного (податкового) періоду) до податкової декларації з податку на додану вартість.

Крім того, платнику податку відмовлено у наданні бюджетного відшкодування в сумі <...> грн у зв'язку з включенням до податкового кредиту звітного (податкового) періоду сум, не сплачених постачальникам за придбані товари.

На підставі вищенаведеного платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань порядку відображення в податковій декларації з податку на додану вартість результатів перевірки, проведеної контролюючим органом, та надати роз'яснення стосовно порядку складання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень (далі — ППР) у разі завищення платником суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та у разі відмови у наданні платнику податку бюджетного відшкодування.

Порядок надсилання контролюючими органами ППР платникам податку затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2015 р. №1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податку» (далі — Наказ №1204).

Відповідно до пункту 2 розділу II Наказу №1204 у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування відповідний структурний підрозділ складає ППР за формою «ВЗ», у разі зменшення від'ємного значення суми податку на додану вартість складається ППР за формою «В4».

Стосовно порядку відображення в податковій звітності з податку на додану вартість результатів проведеної перевірки.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. №21 (далі — Наказ №21).

Платник податку, якому за результатами перевірки контролюючого органу відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування та/або зменшено суму від'ємного значення та відповідно вручені ППР за формами «ВЗ» та/або «В4» відповідно, відображає суми зменшеного бюджетного відшкодування та/або зменшеного від'ємного значення в рядку 16.3 «збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу» у податковій декларації з податку на додану вартість у звітному (податковому) періоді, в якому ППР за формами «ВЗ» та/або «В4» узгоджено (підпункт 5 пункту 4 розділу V Наказу №21).

При цьому у разі заповнення рядка 16.3 обов'язковим є заповнення таблиці «Збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку».

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру