• Посилання скопійовано

Щодо формування витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 02.10.2018 р. №4265/Є/99-99-13-01-02-14/IПК

Щодо формування витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування

Суттєво. На думку ДФС, витрати ПММ понад норми вважаються витратами не в межах господарської діяльності ФОПа на загальній системі, а тому не включаються до складу витрат.

! ФОПам на загальній системі оподаткування

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань формування витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Пунктом 177.4 ст. 177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, витрати, до складу яких включається вартість палива й енергії, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат.

Таким чином, фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів після одержання доходу, який безпосередньо пов'язаний із понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів, зокрема угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів тощо.

Водночас звертаємо увагу, що списання палива і мастильних матеріалів здійснюється виходячи з даних пробігу автомобіля та норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. №43 (зі змінами). Витрати палива і мастильних матеріалів понад такі норми вважаються витратами, що використані не в господарській діяльності фізичної особи — підприємця, і, своєю чергою, з урахуванням вимог пп. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 Кодексу не включаються до складу витрат підприємця.

До змісту номеру