• Посилання скопійовано

Щодо зазначення одиниць виміру при складанні податкових накладних

Iндивідуальна податкова консультація Головного управління ДФС у Житомирській області від 25.09.2018 р. №4139/IПК/06-30-12-01-19

Щодо зазначення одиниць виміру при складанні податкових накладних

Суттєво. Одиниця виміру, зазначена у графі 4 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що зазначена у податковій накладній, отриманій при придбанні такого товару.

! Платникам ПДВ

Головне управління ДФС у Житомирській області, розглянувши лист платника щодо зазначення одиниць виміру при складанні податкових накладних та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Згідно з пунктом 201.2 статті 201 Кодексу форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267, зі змінами і доповненнями (далі — Порядок №1307), зокрема, вносяться:

до графи 2 — номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);

до граф 4 та 5 — одиниця виміру товарів/послуг.

Графи 4 та 5 заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної:

у графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 Порядку №1307, у графі 4 зазначається «грн».

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, якої немає у КСПОВО, то:

у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;

у графі 5 — код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, якої немає у КСПОВО, то графа 5 не заповнюється;

до графи 7 — ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість.

Враховуючи те, що постачання товару, ціну якого при придбанні було встановлено, наприклад, за вагову одиницю (кілограм, тонну тощо), може здійснюватися за ціною за кількісну одиницю (штуку тощо) такого товару, то одиниця виміру, зазначена у графі 4 податкової накладної, складеної на операцію з постачання товару, може відрізнятися від одиниці виміру, що зазначена у податковій накладній, отриманій платником податку при придбанні такого товару.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру