• Посилання скопійовано

Щодо створення акцизних складів, обладнаних витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня скрапленого вуглеводневого газу

Iндивідуальна податкова консультація ДФСУ від 10.09.2018 р. №3909/6/99-99-12-02-02-15/IПК

Щодо створення акцизних складів, обладнаних витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня скрапленого вуглеводневого газу

Суттєво. Підприємство, діяльність якого пов'язана зі зберіганням, навантаженням-розвантаженням та реалізацією скрапленого вуглеводневого газу споживачам, повинне створити акцизні склади.

! Торговцям скрапленим вуглеводневим газом

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула запит ТОВ (далі — Товариство) щодо надання податкової консультації стосовно питання створення акцизних складів, обладнаних витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня скрапленого вуглеводневого газу, та повідомляє таке.

Як зазначено у запиті, Товариство здійснює діяльність, пов'язану зі зберіганням, навантаженням-розвантаженням та реалізацією скрапленого вуглеводневого газу споживачам. У власності Товариства є склади з резервуарами для зберігання та реалізації скрапленого вуглеводневого газу об'ємом від 4,2 куб. метрів до 2000 куб. метрів.

Акцизний склад — спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі — приміщення), розташовані на митній території України, зокрема де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (пп. 14.1.6 ст. 14 Кодексу).

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Кодексу). Ця норма набирає чинності з 01.01.2019 року.

Відповідно до вимог ст. 230 Кодексу було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року №891 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку».

Таким чином, враховуючи, що Товариство здійснює діяльність, пов'язану зі зберіганням, навантаженням-розвантаженням та реалізацією скрапленого вуглеводневого газу споживачам, Товариство повинне створити акцизні склади, які з 01.01.2019 р. повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Відповідно до п. 128-1.1 ст. 128-1 Кодексу необладнання витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками акцизних складів, на яких здійснюються виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, відпуск пального без застосування витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний кубічний метр об'єму резервуарів, на яких не встановлено витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників, але не менше 15000 гривень.

Норми зазначеної статті Кодексу застосовуватимуться:

з 1 січня 2019 року — до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів;

з 1 липня 2019 року — до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів;

з 1 січня 2020 року — до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (п. 18 підрозд. 5 розділу XX Кодексу).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру