Почнімо з другої частини запитання. Єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ має статус податкової декларації, тож порядок її подання такий самий, як будь-якої декларації, яку ви подаєте до ДПС.
Подати декларацію за формою, яка вже не діє, означає, що податківці її не приймуть. В е-форматі це найчастіше вже і неможливо: після появи нової форми бланк застарілої форми, як правило, вилучається з доступних. Хоча все буває в нашому житті, тому пам’ятайте: подавати податкову декларацію (і єдину звітність у тому числі) потрібно за формою, яка є чинною на момент подання (а не за тими форматами, які є доступними). Тобто завжди чекайте на оновлення ПЗ і на свіжі формати звітів.
Щодо неподання або несвоєчасного подання єдиної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ наразі діють штрафи, встановлені п. 119.1 ПКУ: неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізособам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 040 гривень.
Причому мораторій на ці штрафи (як карантинний, так і воєнний) вже скасовано. Єдина пільга залишилась у тих платників податків, які не можуть виконувати податкові обов’язки (зокрема і подавати податкову звітність) під час дії воєнного стану (п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).