• Посилання скопійовано

Як привести у відповідність показники рівнемірів-лічильників до даних бухобліку пального?

Унаслідок інвентаризації виявлено розбіжності між даними бухобліку та даними рівнемірів-лічильників на акцизних складах підприємства. Як усунути ці розбіжності?

Для того щоб обрати тактику виправлення розбіжностей між показниками рівнемірів-лічильників та даними бухобліку, потрібно з’ясувати причину таких розбіжностей.

Наприклад, було виявлено такі розбіжності:

— ємність 1 — відхилення від даних бухобліку становить 3 204 л; 4 204 кг та 726,9 л, приведених до t 15° С (тобто коефіцієнт в’язкості тут некоректний). Дані бухобліку менші, ніж дані рівнемірів-лічильників, на ці відхилення;

— ємність 2 — відхилення становить -1 817 л; -2 705,9 кг та +342,5 л, приведених до t 15° С. Тут є перевищення і нестача порівняно з даними бухобліку.

Такі великі відхилення від даних бухобліку не могли сформуватися через сезонні коливання густини пального. Найімовірніше, причина — у помилках у первинних бухгалтерських документах та/або в акцизних накладних.

Заявку на поповнення (коригування) залишку пального складають, якщо виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в СЕА РП, зокрема у разі зміни умов оподаткування (п. 1 розділу VI порядку від 27.11.2020 №729).

Заявку на поповнення (коригування) залишку пального складають також, якщо:

— унаслідок зміни фізико-хімічних показників пального збільшується обсяг пального за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі під час одночасного зменшення обсягів пального за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

— є потреба змінити код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД у зв’язку зі зміною цього показника у додатковій митній декларації, оформленій після дослідження проб (зразків) пального.

З цього правила робимо висновок, що заявку не використовують для виправлення помилок. Натомість з метою виправлення помилок використовують розрахунок коригування до акцизної накладної (п. 1 розділу IV Порядку №729).

Як ми вже зазначали, для виправлення помилок потрібно знайти їх причини і виявити саме ті помилкові документи, в яких виникли розбіжності. Відтак до помилкових акцизних накладних створити РК і привести показники кожної АН до правильних значень. Код виду коригування буде «4» — коригування показників акцизної накладної у зв’язку з помилковим зазначенням обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °C.

Виправляючи помилки в акцизних накладних, потрібно враховувати всі приписи розділу IV Порядку №729. Порядок заповнення РК до АН з кодом виду коригування «4» описано у п. 18 розділу IV Порядку №729.

Автор: Єгорова Юлія

До змісту номеру