• Посилання скопійовано

Щодо застосування реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) при здійсненні розрахунків у безготівковій формі (витяг)

Iндивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Київській області від 14.06.2021 р. №2392/IПК/10-36-07-07-20

Щодо застосування реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) при здійсненні розрахунків у безготівковій формі (витяг)

Суттєво. У разі здійснення оплати за товари/послуги за допомогою реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 застосовувати РРО не потрібно.

! СГ сфери торгівлі і послуг

Головне управління ДПС у Київській області розглянуло <...> запит <...> стосовно застосування реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) при здійсненні розрахунків у безготівковій формі та в порядку статті 52 Податкового кодексу України повідомляє.

Відповідно до запиту Підприємець здійснює роздрібну торгівлю непродовольчими товарами. Оплата за товар здійснюється покупцями на банківський рахунок Підприємця платіжною карткою через інтернет-банкінг «Приват24».

<...>

Оскільки Ваше звернення не містить конкретних прикладів, у Головного управління ДПС у Київській області відсутня інформація для вичерпної відповіді по суті, тому надаємо відповідь, виходячи із загальних вимог чинного законодавства.

Встановлення норм щодо незастосування РРО допускається тільки Кодексом.

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Кодексу, реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Пунктом 61 підрозділу 10 інших перехідних положень розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2020 року РРО та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі — ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

— реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

— реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої — четвертої груп (фізичною особою — підприємцем) у календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

З урахуванням викладеного повідомляємо, що за умови здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон №265) обов'язок застосовувати РРО платником єдиного податку другої — четвертої груп виникає у разі перевищення таким платником в календарному році обсягу доходу, встановленого Кодексом, та/або здійснення визначених пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Iнші перехідні положення» Кодексу видів діяльності.

Тобто за умови нездійснення видів діяльності, визначених пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Iнші перехідні положення» Кодексу, та обсягу доходу, що не перевищує визначений Кодексом, для цілей застосування РРО, Ви можете здійснювати свою господарську діяльність без застосування РРО при отриманні оплати як у готівковій, так і безготівковій формі.

Додатково повідомляємо, що у разі здійснення оплати за допомогою реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 розрахунки є аналогічними тим, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок і/або онлайн-банкінгу), та не потребують застосування РРО, оскільки не мають ознак розрахункових операцій у розумінні Закону №265.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію, та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.

До змісту номеру