Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 17.06.2021 р. №2463/IПК/99-00-04-01-03-06
Щодо документів, які необхідно надати для підтвердження звільнення від сплати туристичного збору
Суттєво. Для підтвердження правомірності звільнення від сплати турзбору податковий агент повинен мати копію наказу про відрядження.
! Працедавцям, платникам туристичного збору
Державна податкова служба України на звернення товариства, надіслане ГУ ДПС у Дніпропетровській області листом, щодо отримання індивідуальної податкової консультації по туристичному збору (далі — Збір), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є податковим агентом Збору та просить надати роз'яснення щодо документів, які необхідно надати для підтвердження звільнення від сплати Збору.
Підпунктом 268.2.1 п. 268.2 ст. 268 Кодексу встановлено, що платниками Збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення Збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 Кодексу.
Перелік осіб, які не можуть бути платниками Збору, визначений пп. 268.2.2 п. 268.2 ст. 268 Кодексу, зокрема, які прибули у відрядження.
Підставою для звільнення від сплати Збору є документи, що підтверджують відповідний статус особи.
Відрядження працівника оформлюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Відповідно до п. 1 розділу II Iнструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. №59, встановлено, що направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником цього підприємства або його заступником і оформляється наказом (розпорядженням), у якому зазначаються мета виїзду, завдання (за потреби), пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування підприємства, установи або організації, куди відряджається працівник), строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження) тощо.
Враховуючи викладене, для підтвердження правомірності звільнення від сплати Збору податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії. Особи, які не надали відповідних документів, що засвідчують їх належність до пільгової категорії, є платниками Збору на загальних підставах.
Водночас повідомляємо, що правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон).
Регулятором з питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності виступає Міністерство фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).