Як відобразити у Розрахунку та додатку 4ДФ до єдиної звітності кількість працівників неуповноваженого відокремленого підрозділу? Чи заповнює рядок 09 заголовної частини Розрахунку ФОП, який не має працівників та подає додаток 4ДФ для відображення своїх доходів?
Ми вже розповідали про окремі нюанси заповнення рядків 032 та 033 додатка 4ДФ — див. «ДК» №20/2021. А тепер податківці у ЗIР, підкатегорія 103.25, вирішили навести нові особливості подання додатка 4ДФ та заповнення окремих його реквізитів.
На початку нагадаємо правила заповнення рядків 04 та 05 заголовної частини додатка 4ДФ.
Відповідно до пп. 1 п. 4 розд. IV Порядку №4 загальна частина додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — додаток 4ДФ) до Розрахунку містить інформацію про реквізити, де, зокрема:
— у рядку 01 позначають відповідну клітинку «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який Розрахунок подають;
— у рядку 04 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляють кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, за якими нараховують дохід за ознакою «101»;
— у рядку 05 навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» показують кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді, за якими нараховують дохід за ознакою доходу «102».
Але це загальні правила заповнення. А тепер спинимося на деталях.
Чи потрібно формувати додатки 4ДФ до Розрахунку за звітний квартал, якщо показники, які підлягають відображенню у додатку 4ДФ до Розрахунку, є лише в одному з місяців звітного кварталу?
Якщо показники, які підлягають відображенню у додатку 4ДФ до Розрахунку, є лише в одному з місяців звітного кварталу, то додаток 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, формують та подають за кожен з таких місяців звітного кварталу. При цьому порожні рядки прокреслюють (у разі подання документа в електронному вигляді — такі рядки не заповнюють).
Чи заповнює рядок 09 заголовної частини Розрахунку ФОП, який не має найманих працівників, не нараховує (не виплачує) доходи застрахованим особам, але подає додаток 4ДФ до Розрахунку, в якому відображає нараховані (виплачені) доходи на користь ФОПа від здійснення ним підприємницької діяльності?
Фізособа-підприємець, яка не має найманих працівників, не нараховує (не виплачує) доходів застрахованим особам, але подає додаток 4ДФ до Розрахунку, в якому нараховує (виплачує) доходи на користь фізособи-підприємця від здійснення нею підприємницької діяльності, рядок 09 «Ознака платника єдиного внеску» заголовної частини Розрахунку не заповнює.
Чи відображається в графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку кількість працівників, які перебувають у відпустках по вагітності та пологах, для догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати тощо та за якими у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101»?
Кількість працівників, які перебувають у відпустках по вагітності та пологах, для догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати тощо та за якими у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101», у графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку не відображається.
Яку кількість працівників слід зазначати у рядку «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» у додатку 4ДФ до Розрахунку, якщо в окремому місяці звітного кварталу кількість працівників змінювалась у зв'язку з прийняттям та звільненням з місця роботи?
Якщо в окремому місяці звітного кварталу кількість працівників змінювалась у зв'язку з прийняттям та звільненням з місця роботи, то в рядку 04 «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» додатка 4ДФ до Розрахунку слід зазначати максимальну кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом такого звітного місяця.
Увага: при поданні «Звітного нового», «Уточнюючого» додатка 4ДФ до Розрахунку суб'єкт господарювання заповнює рядки 04 «Працювало за трудовими договорами» та 05 «Працювало за цивільно-правовими договорами».
Як відобразити у Розрахунку та додатку 4ДФ до Розрахунку кількість працівників неуповноваженого відокремленого підрозділу?
У додатку 4ДФ до Розрахунку, який подають за неуповноважений відокремлений підрозділ, кількість працівників відображають так:
— у рядку 4 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляють кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, за якими нараховується дохід за ознакою «101»;
— у рядку 5 навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» — кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді, за якими нараховується дохід за ознакою «102».
А в заголовній частині Розрахунку за неуповноважений відокремлений підрозділ кількість працівників не зазначають (у паперовому вигляді проставляють прочерки, в електронному варіанті — поля залишають незаповненими).
Такі відомості щодо кількості працівників, які працюють в неуповноваженому відокремленому підрозділі, відображають у складі загальної кількості працівників юридичної особи в рядках 101 — 110 рядка 10 «Штатна чисельність працівників» заголовної частини Розрахунку, який юрособа подає за себе.
Як заповнюють графу 2 «Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» додатка 4ДФ до Розрахунку та чи потрібно доповнювати зліва нулями інформацію про серію та номер паспорта ФО?
Заповнюють клітини у графі 2 «Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» додатка 4ДФ до Розрахунку зліва направо, пропуски (пробіли) при цьому не допускаються.
Мінімальна кількість знаків у цій графі — 8.
Податковому агенту не потрібно у графі 2 «Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» додатка 4ДФ до Розрахунку доповнювати зліва направо нулями інформацію про серію та номер паспорта фізособи.
Ганна РУСАНОВА, «Дебет-Кредит»