• Посилання скопійовано

Звіт про рух грошових коштів

Звіт про рух грошових коштів дає інформацію про рух коштів та їхніх еквівалентів між датами фінансової звітності, про напрями їх витрачання для оцінки потреби в них на майбутнє. Цей звіт є досить простим для розуміння і показує, куди і як підприємство витрачає кошти і чому прибуток є, а коштів немає, або навпаки.

Загальні правила складання Звіту

Звіт про рух грошових коштів — це звіт, який відображає надходження і вибуття коштів як у гривнях, так і у валюті протягом звітного періоду в результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності (п. 3 НП(С)БО 1). Відповідно до положень п. 9 р. II НП(С)БО 1, у Звіті відображається рух коштів, що, своєю чергою, є надходженням і вибуттям грошей та їхніх еквівалентів протягом звітного періоду в результаті всіх видів діяльності підприємства: операційної (розділ I Звіту), інвестиційної (розділ II Звіту) та фінансової (розділ III Звіту). Відповідно до п. 3 НП(С)БО 1 еквіваленти коштів (грошей) — короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошей і які характеризуються незначним ризиком зміни вартості, тобто їхня вартість є відносно постійною протягом довгого періоду. Не забуваймо, що депозити до запитання є складовою грошей за визначенням.

Суми надходжень і видатків, що виникають унаслідок операційної, інвестиційної та фінансової діяльності, у Звіті розкривають окремо. Тому, якщо одна господарська операція, що генерує потоки коштів, включає суми, які належать до різних видів діяльності, ці суми наводять в окремих статтях Звіту у складі відповідних видів діяльності.

Види діяльності підприємства

Операційна діяльність — це основна діяльність підприємства з реалізації товарів, робіт чи послуг, для якої воно і було створене. Крім того, до операційної діяльності належать операції, які не можна віднести до інвестиційної чи фінансової діяльності (п. 3 розділу I НП(С)БО 1). До операційної діяльності належать операції з отримання оплати від покупців та замовників; оплати постачальникам товарів, робіт, послуг; виплати працівникам; оплати інших операційних витрат тощо.

Iнвестиційна діяльність — це придбання та реалізація необоротних активів, а також поточних фінансових інвестицій, які не належать до еквівалентів коштів (п. 3 розділу I НП(С)БО 1). Це можуть бути операції з оплати постачальникам за ОЗ, нематеріальні активи, інші необоротні активи, отримання частки участі в інших підприємствах, а також надходження від продажу таких об'єктів інвестування; видача позик та їх отримання не від фінансових установ тощо.

Фінансова діяльність — це діяльність, яка спричинює зміни розміру та складу власного і позикового капіталу підприємства (п. 3 розділу I НП(С)БО 1). Наприклад, надходження коштів від випуску акцій та продажу інших інструментів власного капіталу, а також отримання позик та виплата коштів для погашення позик, виплата дивідендів тощо.

До Звіту не включають внутрішні зміни у складі коштів (наприклад, рух коштів із каси до банку або з одного банківського рахунку на інший, зокрема перерахування коштів на спецрахунок у СЕА ПДВ) та негрошові операції (бартерні операції, отримання активів за договором фінансової оренди, придбання активів шляхом емісії акцій тощо) (абз. 2 п. 9 розд. II НП(С)БО 1).

Складаючи Звіт, доцільно керуватися Методрекомендаціями №433 та Методрекомендаціями №476.

Підприємство за власним рішенням може обрати один із методів складання Звіту:

1) прямий метод, використовуючи при цьому форму №3 (рух коштів унаслідок операційної діяльності визначають за сумою надходжень від операційної діяльності та сумою витрачання на операційну діяльність коштів за даними записів їх руху на рахунках бухгалтерського обліку);

2) непрямий — форму №3-н (рух коштів унаслідок операційної діяльності визначають шляхом коригування прибутку (збитку) від звичайної діяльності до оподаткування).

Зміст статей Звіту про рух грошових коштів наводиться у розділі IV Методрекомендацій №433.

У статті розглянемо складання Звіту за прямим методом — п. 9 розд. II НП(С)БО 1. Вибір такого методу слід зафіксувати в наказі про облікову політику згідно з п. 2.29 розд. II Методрекомендацій №635. Якщо такого наказу на початку звітного року не видавалося, вибір форми складання Звіту можна оформити й у вигляді звичайного наказу керівника, складеного до дати подання фінансової звітності.

Звіт про рух грошових коштів, як і решта форм «великої» фінансової звітності, складають у тисячах гривень без десяткових знаків.

У примітках до фінансової звітності наводять (розкривають) інформацію не тільки про склад коштів (грошей), а й про склад статей Звіту про рух грошових коштів «Iнші надходження», «Iнші платежі» та інших статей, які об'єднують декілька видів грошових потоків.

Два методи складання Звіту

При використанні прямого методу для визначення чистої зміни коштів у Звіті наводять усі основні статті грошових надходжень та грошових видатків, а різниця між ними формує чистий рух коштів окремо від операційної (рядок 3195), інвестиційної (рядок 3295) та фінансової діяльності (рядок 3395).

За прямого методу складання Звіту про рух грошових коштів використовують дані з регістрів бухгалтерського обліку щодо дебетових або кредитових оборотів на рахунках обліку коштів (рахунки 30 «Каса» і 31 «Рахунки в банках», 333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті», 334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті», 335 «Електронні гроші, номіновані в національній валюті» за звітний період, 351 «Еквіваленти грошових коштів») — у кореспонденції з іншими рахунками бухгалтерського обліку. Згідно з П(С)БО 4 еквіваленти коштів — це різновид фінансових інвестицій, що відображаються на рахунку 35 «Короткострокові фінансові інвестиції». Для того щоб вважатися еквівалентом коштів, фінансова інвестиція повинна вільно конвертуватися у гроші. Прикладом еквівалентів коштів можуть бути казначейські векселі, а також депозитні сертифікати з терміном погашення до 3 місяців.

Для потреб складання Звіту протягом року можна вести відповідну аналітику операцій за наведеними рахунками з такою деталізацією, щоб її було достатньо для складання Звіту. Проте можна і не вести аналітику цілий рік, а наприкінці року проаналізувати всі вхідні та вихідні грошові розрахунки. Цей вибір залежить від обсягу операцій та трудомісткості кожного з цих варіантів накопичення облікової інформації.

Прямий метод має дуже просту формулу: надходження коштів — витрачання коштів = зміни у залишку коштів унаслідок діяльності підприємства. Показники даних про надходження коштів відображають у звичайному порядку, а показники витрачання коштів наводять у дужках.

Непрямий метод полягає в тому, що спочатку у Звіті наводять суму чистого прибутку (збитку), яка потім коригується до величини чистої зміни коштів через виключення впливу на показник фінрезультату негрошових операцій.

За непрямого методу використовують показники Балансу та Звіту про фінрезультати. Лише деякі рядки Звіту потрібно буде заповнювати шляхом аналізу аналітики за рахунками обліку грошей. Це спрощує роботу при складанні Звіту, але при цьому дані зі Звіту будуть менш зрозумілими для інших користувачів інформації, що не мають фахових знань з бухобліку. Проте, звісно, і непрямий метод для декого може бути прийнятнішим, аніж прямий.

Непрямий метод має таку формулу: прибуток (збиток) до оподаткування +/- бухгалтерські коригування = зміни у залишку коштів внаслідок діяльності підприємства.

За непрямим методом складають тільки перший розділ Звіту про рух коштів в результаті операційної діяльності. У наступних двох розділах показники руху коштів від інвестиційної та фінансової діяльності визначають за прямим методом: окремо відображають усі надходження, які потім зменшуються на суму витрачань та інших платежів. Отже, та частина, що стосується руху коштів унаслідок інвестиційної та фінансової діяльності, в обох формах (за прямим та непрямим методами) є ідентичною (це рядки 3200 — 3395).

Обидві форми Звіту (форма №3 і форма №3-н) затверджені НП(С)БО 1. Частина статей Звіту, що наведені у самій формі, є обов'язковими — вони завжди заповнюються, за винятком випадків відсутності відповідної інформації як у поточному, так і в попередньому звітному періоді. Iнша частина статей є додатковою, вони наведені у додатку 3 до НП(С)БО 1. Підприємство може (а не зобов'язане!) включати їх до Звіту за наявності таких двох умов: інформація для цих статей є суттєвою та оцінка статті може бути достовірно визначена.

Iнформація є суттєвою, якщо її відсутність може вплинути на рішення користувачів фінзвітності. Що саме є суттєвим для певного суб'єкта господарювання, визначається на підставі відповідних стандартів обліку (міжнародних або національних) та професійного судження керівництва компанії. Зазвичай рівень суттєвості зазначають у наказі про облікову політику.

Таблиця

Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом)

Найменування рядка Звіту Код рядка Звіту Джерело інформації для заповнення та розрахунки Джерело інформації — бухгалтерські записи
Д-т К-т
I. Рух коштів у результаті операційної діяльності    
Надходження від:    
реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 3000 Грошові надходження від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), платежів за оренду інвестиційної нерухомості з урахуванням ПДВ, акцизу, туристичного збору та ін.
Якщо отримані аванси не наводяться в додатковій статті 3015, вони включаються до цієї статті
30
31
36
70
повернення податків і зборів, 3005 Одержані з бюджету на рахунки підприємства в установах банків суми податків і зборів 31 64
у тому числі податку на додану вартість 3006 Сума бюджетного відшкодування ПДВ шляхом зарахування коштів на рахунки в банках, повернення зайво сплачених коштів з ПДВ 31 64/ПДВ
цільового фінансування 3010 Сума надходжень із бюджету, державних цільових фондів, а також інших осіб для здійснення видатків на операційну діяльність підприємства (у частині надходжень для операційної діяльності) 30
31
48
надходження авансів від покупців і замовників 3015* Сума одержаної попередньої оплати й авансових надходжень коштами від покупців і замовників під подальшу поставку продукції (товарів, робіт, послуг).
Якщо отримані аванси обліковуються на рахунку 36, то беруться обороти за Д-т 30, 31 К-т 36
30
31
681
36
надходження від повернення авансів 3020* Повернені підприємству постачальниками й підрядниками суми попередньої оплати та попередньо наданих авансів коштами.
Якщо надані аванси обліковуються на рахунку 63, то беруться обороти за Д-т З0, 31 К-т 63
30
31
371
63
надходження від відсотків за залишками коштів на поточних рахунках 3025* Сума одержаних підприємством відсотків (процентів) за залишками коштів на його поточних рахунках за договорами банківського рахунку.
Обороти за Д-т 31 К-т 373, 719 (у частині отриманих відсотків за залишками коштів на поточних рахунках)
31 373
719
надходження від боржників неустойки (штрафів, пені) 3035* Одержані підприємством економічні (фінансові) санкції за порушення законодавства й умов договорів у вигляді коштів.
Обороти за Д-т З0, 31 К-т 374 (у частині сум отриманих економічних санкцій за порушення законодавства чи договірних умов)
31 374
надходження від операційної оренди 3040* Суми грошових надходжень від операційної оренди, крім надходжень від оренди інвестиційної нерухомості.
Обороти за Д-т З0, 31 К-т 36, 377 (у частині виручки від надання майна в операційну оренду)
30
31
36
377
інші надходження 3095 Iнші надходження коштів від операційної діяльності, для відображення яких за ознаками суттєвості неможливо виділити окрему статтю або які не включені до попередніх статей Звіту y результаті операційної діяльності, зокрема від реалізації оборотних активів, надходження від діяльності обслуговуючих господарств тощо.
Аналітичні дані Д-т 30, 31 з К-т рахунків 37, 68, 71 тощо
30
31
37
68
71
Витрачання на оплату:        
товарів (робіт, послуг) 3100 Кошти, сплачені постачальникам і підрядникам за одержані ТМЦ, прийняті роботи та надані послуги. Сюди ж включаються виплати фізособам за договорами цивільно-правового характеру. Якщо аванси наводяться окремо в додатковому рядку 3135, у цьому рядку вони не наводяться.
Аналітичні дані Д-т рахунків 63, 68, 371 (у частині виданих передоплат) у кореспонденції з К-т рахунків 30, 31
63
68
30
31
праці 3105 Кошти, сплачені як оплата працівникам за виконану роботу, а також суми допомоги, винагород тощо — згідно з трудовими договорами 66 30
31
відрахувань на соціальні заходи 3110 Суми ЄСВ, що фактично сплачені у звітному періоді 65 31
зобов'язань з податків і зборів 3115 Загальна сума сплачених до бюджету податків і зборів, y тому числі авансових платежів із податку на прибуток 64 31
витрачання на оплату зобов'язань з податку на прибуток 3116* Відображається сума сплаченого до бюджету податку на прибуток за умови, що податок конкретно не ототожнюється з фінансовою або інвестиційною діяльністю 64/ПнП 31
витрачання на оплату зобов'язань з податку на додану вартість 3117* Сума сплаченого до бюджету ПДВ — у тих випадках, коли ПДВ був сплачений саме до бюджету (у тому числі, в разі коли ПДВ на послуги від нерезидента сплачує до бюджету неплатник ПДВ) 641/ПДВ 31
витрачання на оплату зобов'язань з інших податків та зборів 3118* Суми сплачених інших податків і зборів (крім ПДВ, податку на прибуток, зобов'язань із загальнообов'язкового державного соцстрахування) 641
642
31
витрачання на оплату авансів 3135* Суми попередньої оплати й авансових платежів постачальникам і підрядникам за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), що будуть поставлені (виконані, надані).
Обороти за Д-т 371, 63 К-т З0, 31 (у частині сум авансів і передоплат, перерахованих у рахунок майбутніх поставок)
371
63
30
31
витрачання на оплату повернення авансів 3140* Сума попередньої оплати й авансових платежів, яку підприємство повернуло покупцям і замовникам.
Обороти за Д-т 681, 36 К-т 30, 31 (у частині сум повернених покупцям передоплат й авансів)
681
36
30
31
витрачання на оплату цільових внесків 3145* Сума сплачених цільових та благодійних внесків 377
685
949
30
31
інші витрачання 3190 Сума використаних коштів на інші напрями операційної діяльності, для відображання якої за ознаками суттєвості неможливо виділити окрему статтю або яка не включена до попередніх статей Звіту про рух грошових коштів (видача коштів під звіт, оплата операційної оренди тощо).
Аналітичні дані за Д-т 37, 68, 94 та ін. із К-т рахунків 30, 31
37
68
94
30
31
чистий рух коштів від операційної діяльності 3195 Сума надходжень мінус сума витрачання:
3000 + 3005 + 3006 + З010 + 3015 + 3020 + 3025 + 3035 + 3040 + 3095 - (3100 + 3105 + 3110 + 3115 + 3116 + 3117 + 3118 + 3135 + 3140 + 3145 + 3190)
   
II. Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності    
Надходження від реалізації:    
фінансових інвестицій 3200 Сума грошових надходжень від продажу акцій чи боргових зобов'язань інших підприємств, а також часток у капіталі інших підприємств.
Аналітичні дані К-т 37 (К-т 74) у кореспонденції з Д-т 30, 31
30
31
37
74
необоротних активів 3205 Надходження коштів від продажу інвестиційної нерухомості, необоротних активів, утримуваних для продажу, і групи вибуття, а також інших довгострокових необоротних активів (окрім фінансових інвестицій).
Аналітичні дані К-т 377, 712 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
377
712
Надходження від отриманих:    
відсотків 3215 Надходження грошей у вигляді відсотків за позиками іншим сторонам (інші, ніж позики, здійснені фінансовою установою) за фінансовими інвестиціями в боргові цінні папери, за використання переданих y фінансову оренду необоротних активів тощо.
Аналітичні дані К-т 373 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
373
дивідендів 3220 Суми отриманих грошима дивідендів (окрім виплат за інструментами, які визнаються еквівалентами коштів або утримуються для дилерських чи торговельних цілей).
Аналітичні дані К-т 373 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
373
надходження від деривативів 3225 Надходження грошей, зокрема від ф'ючерсних, форвардних контрактів, контрактів «своп» й опціонів (за винятком тих контрактів, які укладаються в межах основної діяльності підприємства або коли надходження класифікують як фінансову діяльність).
Аналітичні дані К-т 379 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
379
надходження від погашення позик 3230* Підприємства (крім фінансових установ) відображають надходження коштів від повернення авансів і позик, наданих іншим сторонам, пов'язаних з інвестиційною діяльністю.
Аналітичні дані за К-т 377, 183 у кореспонденції з Д-т 30, 31
30
31
183
377
інші надходження 3250 Надходження, для яких за ознаками суттєвості неможливо виділити окрему статтю або які не включені до попередніх статей цього розділу Звіту про рух грошових коштів.
Аналітичні дані Д-т 30, 31 із К-т рахунків 37, 68 та інші.
У пп. 4.6.9 Методрекомендацій №433 уточнюється, що роялті наводяться у додатковій статті «Надходження від отримання роялті, авторських винагород» (3045).
Тож якщо ми не вписуємо додаткову статтю, тоді роялті будуть у рядку 3250
30
31
37
68
Витрачання на придбання:    
фінансових інвестицій 3255 Витрати грошей на придбання акцій або боргових зобов'язань інших підприємств, а також часток участі в спільних підприємствах (інші, ніж виплати за такими інструментами, що визнаються як еквіваленти коштів, або за такими, що утримуються для дилерських або торговельних цілей).
Аналітичні дані Д-т 14, 35 у кореспонденції з К-т 30, 31
14
35
30
31
необоротних активів 3260 Виплати грошей для придбання (створення) основних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних активів (окрім фінансових інвестицій). У цій статті також відображають суми сплачених відсотків, які капіталізуються в первісну вартість кваліфікаційних необоротних активів.
Аналітичні дані Д-т 63, 68 у кореспонденції з К-т З0, 31
63
68
30
31
Виплати за деривативами 3270 Суми коштів, сплачених за деривативами, зокрема ф'ючерсними контрактами, форвардними контрактами, контрактами «своп» та опціонами тощо (за винятком випадків, коли такі контракти укладаються для операційної діяльності підприємства або виплати класифікуються як фінансова діяльність).
Аналітичні дані Д-т 379 у кореспонденції з К-т З0, 31
379 30
31
Витрачання на надання позик 3275* Підприємства (крім фінансових установ) відображають виплати коштів для надання авансів і позик, пов'язаних з інвестиційною діяльністю.
Аналітичні дані за Д-т 377, 183 в кореспонденції з К-т 30, 31
377
183
30
31
Iнші платежі 3290 Iнші платежі, для відображення яких за ознаками суттєвості неможливо виділити окрему статтю або які не включені до попередніх статей цього розділу Звіту.
Аналітичні дані з Д-т 37, 68 у кореспонденції з К-т З0, 31
37
68
30
31
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності 3295 3200 + 3205 + 3215 + 3220 + 3225 + 3230 + 3250 +/- (3255 + 3260 + 3270 + 3275 + 3290)    
III. Рух коштів у результаті фінансової діяльності    
Надходження від:        
власного капіталу 3300 Сума надходжень коштів від розміщення акцій та інших операцій, що приводять до збільшення власного капіталу.
Аналітичні дані К-т 42, 46 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
42
46
отримання позик 3305 Отримання грошей у зв'язку з виникненням боргових зобов'язань (позик, векселів, облігацій, а також інших видів короткострокових і довгострокових зобов'язань, не пов'язаних з операційною й інвестиційною діяльністю).
Аналітичні дані К-т 50, 51, 52, 55, 60, 62 у кореспонденції з Д-т З0, 31
30
31
50
51
52
55
60
62
інші надходження 3340 Iнші надходження грошей, для відображення яких за ознаками суттєвості неможливо було виділити окрему статтю або які не включені до попередніх статей цього розділу Звіту про рух грошових коштів.
Аналітичні дані Д-т З0, 31 у кореспонденції з К-т 685
30
31
685
Витрачання на:        
викуп власних акцій 3345 Грошові виплати на придбання (викуп) власних акцій.
Аналітичні дані Д-т 45 у кореспонденції з К-т 30, 31
45 30
31
погашення позик 3350 Суми грошей, витрачених на повернення раніше отриманих запозичень.
Аналітичні дані Д-т 60, 50 у кореспонденції з К-т 30, 31
60
50
30
31
сплату дивідендів 3355 Суми дивідендів, виплачених грошима.
Аналітичні дані Д-т 67 у кореспонденції з К-т З0, 31
67 30
31
сплату відсотків 3360* Суми коштів, використаних на сплату відсотків за користування позиковим капіталом, використаним y фінансовій діяльності, окрім сум сплачених відсотків, які капіталізуються.
Аналітичні дані Д-т 684 в кореспонденції з К-т 30, 31 або аналіз ряд. 2250 ф. №2
684 30
31
сплату заборгованості з фінансової оренди 3365* Сума сплаченої заборгованості з фінансової оренди.
Аналітичні дані Д-т 611 у кореспонденції з К-т З0, 31
611 30
31
інші платежі 3390 Iнші грошові витрачання, для відображення яких за ознаками суттєвості неможливо було виділити окрему статтю або які не включені до попередніх статей цього розділу форми №3.
Аналітичні дані К-т З0, 31
37
68
30
31
Чистий рух коштів від фінансової діяльності 3395 3300 + 3305 + 3340 - (3345 + 3350 + 3355 + 3360 + 3365 + 3390)    
Чистий рух коштів за звітний період 3400 3195 + (-) 3295+ (-) 3395    
Залишок коштів на початок року 3405 Рядок 1165 графи 3 Балансу    
Вплив зміни валютних курсів на залишок коштів 3410 Сума збільшення або зменшення (наводиться в дужках) залишку коштів у результаті перерахунку іноземної валюти під час зміни валютних курсів протягом звітного періоду.
Аналітичні дані рахунків 30, 31 у кореспонденції з субрахунками 714, 744, 945, 974
945
974
30
31
30
31
714
744
Залишок коштів на кінець року 3415 3405 +(-) 3400 +(-) 3410
Рядок 1165 графи 4 Балансу
   
* Додаткові статті, що наводяться за бажанням.

Складання Звіту за прямим методом

У цьому розділі розглянемо складання Звіту за прямим методом. У таблиці наведено рядки Звіту та рекомендації щодо їх заповнення, а також джерело інформації у найпоширеніших випадках руху готівки та коштів на рахунках у банку.

Показник ряд. 3195 буде додатний, якщо сума надходжень коштів від операційної діяльності перевищує суму витрачених на таку діяльність коштів, унаслідок чого збільшується залишок коштів на кінець звітного періоду порівняно із залишком на початок. Від'ємний результат розрахунку (зменшення залишку коштів з початку року) може виникнути, якщо, наприклад, підприємство у межах операційної діяльності витратило більше коштів, аніж одержало, відповідно залишок коштів на початок року дозволяв їх витрачати і без додаткового надходження, або залучалися кошти, що були отримані з фінансової чи інвестиційної діяльності.

Розділи II та III, як ми зауважували вище, заповнюють так само, як і розділ I, — за прямим методом, незалежно від того, який метод для заповнення ф. №3 обрало підприємство — прямий чи непрямий.

Про підсумки розділів II та III можна сказати те саме, що і про рядок 3195: якщо відбувається від'ємний рух коштів, то це означає, що було використано початковий залишок коштів або залучено кошти з інших видів діяльності підприємства.

Перевірити правильність складання показників фінансової звітності допоможуть Методрекомендації №476.

Нормативна база

  • Закон про бухоблік — Закон України від 16.07.99 р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
  • НП(С)БО 1 — Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Мінфіну від 07.02.2013 р. №73.
  • Методрекомендації №433 — Методичні рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 28.03.2013 р. №433.
  • Методрекомендації №476 — Методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 11.04.2013 р. №476.
  • Методрекомендації №635 — Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства, затверджені наказом Мінфіну від 27.06.2013 р. №635.

Юлія ЄГОРОВА, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру