Старий-новий Реєстр ПН
Після оновлення декларації з ПДВ настав час і для оновлення Реєстру ПН. Так, наказом від 17.12.2012 р. №1340 Мінфін затвердив оновлену форму Реєстру ПН та Порядок його заповнення (далі — Порядок №1340). Відразу ж зауважимо, що зміни не надто кардинальні, проте знати про них все ж таки потрібно.
IT-пільги і реалії їх отримання
З 01.01.2013 р. діє пільга з ПДВ та податку на прибуток для суб'єктів IТ-індустрії. Але попри те, що у законодавця було досить часу для підготовки практичних алгоритмів введення в дію цієї пільги та розробки нормативних актів з цього питання, ця пільга вже стала однією з найпроблемніших у вітчизняному податковому законодавстві. I от нарешті маємо затверджені форму реєстраційної заяви та форму свідоцтва про реєстрацію суб'єкта індустрії програмної продукції (далі — СIПП) як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування.
Нововведення для всіх платників податків
Початок 2013 р. був багатим на нововведення. Зокрема Закон України від 20.11.2012 р. №5503-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів», який набрав чинності 1 січня 2013 р., приніс не один сюрприз платникам податків. Стисло опишемо основні з них.
Бухоблік у бюджетників — за нацстандартами?
Якщо відкрити у будь-якій інформаційній системі тексти національних П(С)БО, можемо переконатися, що в деяких основних із них з'явилися норми, які регулюють особливості обліку в бюджетних установах. Причому зміни ці внесені наказом Міністерства фінансів України ще 2009 року. З'ясуймо, що і чому змінилося в обліку таких суб'єктів.
«Ціннопаперовий» акциз
Підприємство у 2012 р. придбало цільові облігації, випущені іншим підприємством для залучення коштів на будівництво житлового будинку. У цьому будинку згідно з проектом є житлові приміщення — квартири, а на першому поверсі — приміщення офісні, а також соціально-побутового профілю (перукарня, хімчистка). Тепер, у 2013 р., прийнято рішення продати раніше придбані облігації. Операції купівлі та продажу здійснюються через посередника — торговця цінними паперами. Чи має підприємство сплатити до бюджету особливий податок (акцизний збір) від продажу облігацій?
Питання обліку доходів платників єдиного податку
У попередніх статтях в «ДК» №4/2013 та «ДК» №6/2013 ми розглянули проблемні ситуації, що виникають під час оподаткування доходів платників єдиного податку, як юридичних, так і фізичних осіб. У цій статті продовжимо тему і розглянемо ще декілька проблемних ситуацій, з якими стикаються у своїй діяльності платники єдиного податку.
Премія товарами від платника ЄП
Фізична особа — підприємець на ЄП (третя група, неплатник ПДВ) вирішив видати працівникам премію за сумлінну працю минулого року. Але не коштами, а товаром (продуктами харчування). Працівники готові погодитися на таку виплату, попередньо подавши відповідні заяви.
Та чи має право платник ЄП здійснити таку операцію? До яких наслідків може призвести таке товарне преміювання?
Викрадення авто: відображаємо в обліку
З викраденням авто можуть зіткнутися не лише громадяни. Така неприємна подія може стосуватися і юросіб. Тож з'ясуймо, як відобразити цю втрату в обліку і чи виникатимуть податкові наслідки за таких обставин. Зокрема, приділимо увагу крадіжці автомобіля, який є ОЗ та використовується підприємством у власній господарській діяльності.
Реквізити МД у податковій накладній: чи є право на ПК?
Наше підприємство отримало запізнілу ПН, виписану ще 20.08.2012 р. У ній у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» зазначено номер та дату МД. Податкову накладну вчасно зареєстровано в ЄРПН, решта реквізитів у ній правильні. Чи маємо ми право на ПК з ПДВ?
Авансові внески у бухобліку
З 01.01.2013 р. змінився порядок нарахування та сплати податку на прибуток. Як правильно відображати у бухгалтерському обліку авансові внески з податку на прибуток?
Аренда нерезиденту: учет и налогообложение-2
В «ДК» №6/2013 мы начали рассмотрение операций предоставления в оперативную аренду движимого и недвижимого имущества нерезидентам. Сейчас продолжим тему арендных операций.