Лист Мінфіну від 29.02.2012 р.
Щодо ведення Книги обліку доходів
Суттєво. Дані, наведені у Книзі обліку доходів, є підтвердженням факту отримання доходу і використовуються для складання податкової декларації платника єдиного податку за відповідний податковий (звітний) період.
! Платникам єдиного податку
Відповідно до підпункту 296.1.1 пункту 296.1 статті 296 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платники єдиного податку першої та другої груп і платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів (далі — Книга) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів і порядок її ведення (далі — Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. №1637.
Відповідно до Порядку в Книзі відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності з сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою закінчився термін позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги).
При відображенні доходів у Книзі факт їх надходження не завжди може бути підтверджений первинними документами, зокрема отримання готівки на оплату товарів (робіт, послуг), тому Кодексом і Порядком не передбачена вимога обов'язковості здійснення записів у Книзі на підставі первинних документів. При цьому дані, наведені у Книзі, є підтвердженням факту отримання доходу і використовуються для складання податкової декларації платника єдиного податку за відповідний податковий (звітний) період.
Департамент податкової, митної політики і методології бухобліку