• Посилання скопійовано

Щодо порядку подання податкової декларації до органу державної податкової служби

Лист ДПАУ від 21.07.2011 р. №13186/6/15-0315

Щодо порядку подання податкової декларації до органу державної податкової служби

Суттєво. Малі підприємства можуть подавати звітність у паперовому варіанті (поштою або особисто) або електронними засобами зв'язку.

! Малим підприємствам

<...> Відповідно до п. 49.3 ст. 49 глави 2 розділу II Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 (далі — Кодекс) податкова декларація подається до органу державної податкової служби за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 49.4 ст. 49 Кодексу визначено, що платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Критерії розподілу платників податків на великі, середні, малі передбачені ч. 7 ст. 63 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV, із змінами та доповненнями, яким визначено, що підприємства залежно від кількості працюючих та обсягу валового доходу від реалізації продукції за рік можуть бути віднесені до малих підприємств, середніх або великих підприємств.

Малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує 70 мільйонів гривень.

Великими підприємствами визначаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 250 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за рік перевищує суму 100 мільйонів гривень.

Усі інші підприємства визначаються середніми.

З огляду на викладене, якщо підприємство відноситься до категорії малих підприємств відповідно до вимог ч. 7 ст. 63 Господарського кодексу України, то зазначене підприємство подає податкову звітність до органу ДПС за власним вибором в один із способів, передбачених п. 49.3 ст. 49 глави 2 розділу II Кодексу.

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА України,
заступник голови ДПС України С. ЛЕКАРЬ

До змісту номеру