З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у органах ДПС за місцезнаходженням, зокрема (пп. 63.3 ПКУ):
— їхнього рухомого та нерухомого майна;
— об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Тобто за наявності точки продажу на території іншій, ніж зареєстрований ФОП, потрібно стати на облік (неосновний) в органі ДПС, до якого належить така територія.
Стати на облік за неосновним місцем можна у два способи:
— або протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта подати до відповідного органу ДПС заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП (п. 7.2 розд. VII Порядку №1588 та додаток 9 до нього);
— або у формі №20-ОПП визначити орган ДПС за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування, в якому підприємство бажає стати на облік за неосновним місцем обліку.
У наведеній ситуації ФОПу під час подання форми №20-ОПП доцільно відразу зазначити в ній бажання стати на облік за неосновним місцем обліку (в колонці 16 проставити «х»). Не потрібно цього робити тільки у разі, якщо ФОП уже перебуває на неосновному обліку у відповідному органі ДПС.