• Посилання скопійовано

Як заповнити форму №20-ОПП при передачі частини земельної ділянку в оренду?

ТОВ має на балансі земельну ділянку площею 2,9 га і передає її частину, зокрема 36 м2, в оренду. Як заповнити ф. №20-ОПП?

Відразу зауважимо, що роз’яснень ДПС щодо цього немає. Тож користуємося безпосередньо положеннями Порядку обліку платників податків і зборів.

Варіант 1 — «зміни»

Розділ 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» заповнюємо так:

— графа 1 — порядковий номер;

— графа 2 — причину подання інформації «3» (зміна відомостей про об’єкт оподаткування);

— графа 3 — 4 — тип об’єкта — «580», найменування — «земельна ділянка»;

— графа 5 — ідентифікатор — 5800001 (ідентифікатор, який платник присвоїв при поданні інформації про об’єкт оподаткування вперше);

— графи 6 — 13 — інформація про місцезнаходження об’єкта.

У цих графах зазначають інформацію, яка міститься в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування, а за відсутності такої інформації — назву адміністративно-територіальної одиниці, де розташована земельна ділянка.

Якщо інформації немає, то зазначають:

— у графі 6 «Код територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» — значення п’ятого (додаткового) (за наявності) або четвертого рівня Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад;

— у графі 7 «Назва населеного пункту/району у місті» — населений пункт/територіальна громада, де розташована земельна ділянка (місто, село, селище, територіальна громада тощо);

у графі 8 «Тип вулиці (вулиця/бульвар/площа тощо)» — «Територія»;

— у графі 9 «Назва вулиці» — «Земельна ділянка»;

— графи 10 — 13 — не заповнюють (див. «ЗІР» 116.11: «Яка інформація зазначається у графах 6 — 13 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» розд. 3 Заяви за формою №20-ОПП, у разі придбання/оренди земельної ділянки/ нерухомого майна, які знаходяться за межами населеного пункту та не мають адреси місцезнаходження?»).

— у графі 14 — «9» (здається в оренду);

— у графі 15 — «1» (право власності);

— у графі 16— не заповнюємо;

— у графі 17 — кадастровий номер.

Варіант 2 — «поділ»

У цьому випадку у нас з одного об’єкта оподаткування буде два об’єкти за одним кадастровим номером.

Щодо такого об’єкта оподаткування інформацію у заяві за ф. №20-ОПП подають трьома рядками, а саме:

1. В одному рядку зазначають інформацію про закриття об’єкта оподаткування.

Для закриття об’єкта оподаткування платник податків подає заяву за ф. №20-ОПП з позначкою «6 — закриття об’єкта оподаткування» та з відповідною інформацією про об’єкт оподаткування, що закривається.

Графу 14 «Стан об’єкта оподаткування» заяви за ф. №20-ОПП заповнюють з використанням Пам’ятки, згідно з якою обирається стан, який відповідає фактичному стану об’єкта оподаткування на момент подання заяви за ф. №20-ОПП, зокрема 3 — тимчасово не експлуатується, 5 — непридатний до експлуатації, 6 — об’єкт відчужений/повернутий власнику тощо.

Відповідно до наведеної умови, на нашу думку, найдоцільніше використати код 7 «зміна призначення/перепрофілювання». Проте це думка консультанта, тому щодо цього доцільно звернутися до ДПС.

2. У другому рядку зазначають оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який залишається у платника в користуванні, — земельна ділянка площею 2,8964 га (2,9 га - 36 м2 / 10 000);

3. У третьому — оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який надається в оренду, — земельна ділянка площею 0,0036 га (36 м2).

Щодо об’єктів оподаткування, які створено чи відкрито на основі закритого, проставляють значення «1» — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування» і присвоюють новий ідентифікатор для кожного.

Застосовуючи цей варіант після повернення об’єкта оренди, підприємству доведеться закрити два об’єкти оподаткування, які виникли у процесі поділу, і відкрити один, зазначивши загальну площу земельної ділянки.

Який варіант з описаних вище обрати, — підприємство вирішує самостійно.

Автор: Пантюхова Анна

До змісту номеру