Декларація з туристичного збору: поради зі складання та подання — 2025
Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) є податковим агентом щодо туристичного збору. Нижче розглянемо особливості заповнення відповідної декларації.
Обсяг операцій для обов’язкової реєстрації платником ПДВ: на що звернути увагу?
Як відомо, продаж товарів на суму понад 1 млн грн протягом 12 місяців призводить до набуття статусу платника ПДВ. А що як товари були роздані безоплатно? Чи треба їх враховувати до цього мільйонного ліміту?
Корпоративна платіжна картка: пам’ятка для бізнесу
Корпоративні картки наразі є невід’ємною складовою «розрахункового життя» кожного суб’єкта господарювання, зокрема щодо надання коштів на відрядження, оплати товарів (робіт, послуг), в тому числі нерезидентам. Тож розгляньмо правила їх використання.
Хто визначає митну вартість товару: митниця чи декларант?
За законом митну вартість визначає, звісно, той, хто складає митну декларацію, тобто декларант. Але митниця має перевірити правильність її складання. Через що подекуди показники митної декларації можуть змінитися, а процес її затвердження митницею — розтягнутися на тривалий період.
Розрахунок частини прибутку, дивідендів на держчастку-2025: правила складання та подання
Державні унітарні підприємства, господарські товариства з держчасткою і комунальні унітарні підприємства мають сплачувати дивіденди на державну частку чи частину чистого прибутку (доходу) і подавати Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі — Розрахунок).
Коли виникає дохід у платника ЄП при поштовій торгівлі на умовах післяплати?
Якщо фіскальний чек формується за фактом отримання оплати від покупця, то грошовий дохід виникає на дату такого чека, а якщо чек вкладається у поштове відправлення на умовах післяплати, то дохід виникає на дату отримання коштів від оператора.
Звіт посередників: Інформація про кількість працевлаштованих громадян (форма №1-ПА)
До 15 квітня суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, повинні подати до центру зайнятості інформацію про кількість працевлаштованих громадян за І квартал 2025 року.
Відшкодування шкоди за смерть працівника внаслідок обстрілу: хто платить?
ВС наголосив: якщо смертельний нещасний випадок на підприємстві стався за наслідками ракетного обстрілу держави-окупанта, про який роботодавець не був попереджений, то відшкодування моральної шкоди не може бути покладено на роботодавця.
Чи утримувати податок з доходів при безоплатній передачі зразків нерезидентові?
ТОВ виготовляє власну продукцію, за яку платить роялті нерезидентам (агенціям або фізособі). За умовами договору ТОВ надсилає нерезидентам зразки продукції. Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента?
Фізособа здає в оренду нежитлову нерухомість: документальне оформлення та оподаткування
Чим відрізняється діяльність з надання в оренду нежитлової нерухомості від надання в оренду житла? Які особливості врахувати фізособі та які документи оформляти?
Несвоєчасна реєстрація ПН/РК у воєнний час: як за це мають штрафувати?
Як ДПС має штрафувати за порушення строків реєстрації ПН з урахуванням двох мораторіїв та спеціальних строків реєстрації, встановлених на початку 2022 року? А як мають штрафувати за несвоєчасну реєстрацію РК?
Подарункові сертифікати: засіб розрахунку чи окремий вид товару?
Податківці розглядають ситуацію з продажу подарункових сертифікатів та їх подальше використання на оплату товарів платниками єдиного податку як таку, що призводить до негрошової форми розрахунків. Чому, адже продавець гроші отримав?