Після реєстрації у Державному аграрному секторі аграрні підприємства можуть отримати різні види державної та міжнародної допомоги.
Тому, щоб зрозуміти, чи можна кошти фіндопомоги використати для придбання трактора, потрібно з’ясувати, у межах якої програми підтримки ці кошти отримано, а відтак переглянути її умови.
Наведемо приклади.
1. Бюджетна субсидія на 1 га оброблюваних земель на звільнених територіях
Вона надається згідно з Порядком №918 від 16.08.2022.
Відповідно до п. 5-1 Порядку №918, бюджетні кошти надаються для покриття понесених отримувачами витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.
Як бачимо, за цією програмою придбання трактора не передбачено.
2. Отримання техніки для завантаження та розвантаження зернових рукавів
За цією програмою надається комплект техніки, кожний з яких складається із завантажувача, розвантажувача та бункера-перевантажувача. Тож за цією програмою придбання трактора не передбачено.
3. Бюджетна субсидія на одиницю оброблювальних угідь
Надається ця субсидія згідно з Порядком №886 від 11.08.2021. Але у цьому документі не зазначено, з якою метою можна використати цю субсидію.
Зазвичай такі субсидії надаються для підтримки сільгоспдіяльності загалом, без чітко визначених обмежень щодо використання коштів. Імовірно, аграрії можуть використовувати ці кошти на власний розсуд для потреб господарства — закупівлю насіння, добрив, палива, оплату праці працівників тощо. Зокрема й на придбання трактора.
Проте для отримання точної інформації щодо цільового призначення цих коштів варто звернутися безпосередньо до Мінагрополітики або до місцевих органів влади, які реалізовують цю програму підтримки.