ОСББ не є суб’єктами господарювання — щодо цього див., наприклад, лист Мінрегіонбуду від 26.04.2011 №7/15-4687 та постанову Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 03.12.2018 у справі №274/5040/17, де зазначається, що ОСББ не є суб’єктами господарювання.
Далі дивимося ст. 15 Закону №481:
- зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії;
- суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
Санкції за порушення норм Закону №481, передбачені ст. 17 Закону №481, застосовуються до суб’єктів господарювання.
З цього випливає висновок, що ОСББ не зобов’язане отримувати ліцензію на зберігання пального і не несе відповідальності за зберігання пального без ліцензії.
Але придбати пальне ОСББ може тільки вроздріб через паливно-роздавальні колонки АЗС. Своєю чергою, пальне через ПРК реалізується або в баки ТЗ, або в каністри. Щодо зберігання пального у каністрах ми розповіли тут.
Якщо ОСББ не має ліцензії на зберігання пального і бажає придбати пальне гуртовими партіями в інший спосіб, ніж реалізація через ПРК (наприклад, коли постачальник пального доставить гуртовий обсяг пального та розвантажить його у місці зберігання), постачальник пального не зможе зареєструвати акцизну накладну, що може спричинити штрафні санкції для такого постачальника за нереєстрацію акцизної накладної. Зокрема, у разі складання акцизної накладної на покупця — неплатника акцизного податку (в нашому випадку — на ОСББ), який не має ліцензії на зберігання пального, у її реєстрації буде відмовлено.
Це не стосується роздрібної реалізації пального через ПРК на АЗС, на яку постачальник пального складає окрему акцизну накладну. Але в такому разі ОСББ може отримувати пальне лише на умовах роздрібного продажу в каністри на АЗС.
Також див. статтю «Купуємо генератор».