Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував для розрахунків платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент чи його реквізити, вартість витрат засвідчується документом (випискою та/або відомостями з рахунку) в електронній або паперовій формі, що містить визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовано такий платіжний інструмент (пп. 170.9.2 ПКУ).
Із зазначеної норми випливає: якщо працівник розрахувався корпоративною платіжною карткою за придбання послуг, то вартість витрат засвідчується випискою з рахунку.
Отже, вважаємо, що в цій ситуації оподатковуваного доходу у працівника, який розрахувався за послуги корпоративною карткою і за відсутності фіскального чека надасть акт виконаних робіт, не буде.
Крім того, роботодавцю варто додати до пакета документів ще й виписку з рахунку, де засвідчено факт списання коштів на оплату послуги.
Також нагадаємо, що надавач послуг міг скористатися нормою п. 14 ст. 9 Закону про РРО1, яка звільняє його від обов’язку видавати фіскальні чеки при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
1 Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».