Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 04.11.2019 р. №1158/6/99-00-04-01-02-15/IПК
Щодо порядку заповнення «Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального»
Суттєво. Залишки пального на акцизному складі вираховуються за показниками рівнемірів-лічильників пального.
! Власникам акцизних складів
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула звернення щодо порядку заповнення «Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального» (далі — Довідка про щодобові).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація надається з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Товариство звертається з проханням надати відповідь на таке запитання:
Чи потрібно в Довідці про щодобові вказувати дані про обсяг пального в трубопроводах?
Відповідно до пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, на кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі.
Враховуючи зазначене, залишки пального в Довідці про щодобові на акцизному складі вираховуються за показниками рівнемірів-лічильників пального.
Керуючись нормами чинного законодавства України, суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.