Лист Державної фіскальної служби України від 29.09.2014 р. №5685/7/99-99-18-02-03-17
Про реєстрацію РРО суб'єктів господарювання зони АТО
Суттєво. ДФСУ роз'яснила, як реєструвати РРО суб'єктам господарювання, які перебувають на обліку в контролюючих органах районів Донецької та Луганської областей, де проводиться антитерористична операція.
! СГ зони АТО
Державна фіскальна служба України з метою забезпечення організації роботи щодо реєстрації/перереєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО), книг обліку розрахункових операцій (далі — книги ОРО) та розрахункових книжок (далі — РК) суб'єктів господарювання, які перебувають на обліку в контролюючих органах окремих районів Донецької та Луганської областей, повідомляє таке.
Відповідно до Наказу Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. №417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2013 р. за №1616/24148 (далі — Наказ №417), реєстраційні дії щодо РРО, книг ОРО та РК здійснюються в контролюючому органі за основним місцем обліку суб'єкта господарювання.
У зв'язку зі встановленням простою у роботі окремих територіальних органів ДФС через проведення АТО на території Донецької та Луганської областей виконання обов'язків з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку в контролюючих органах окремих районів цих областей, покладено на контролюючі органи, визначені наказами ДФС України про встановлення простою.
Суб'єкт господарювання, який перебуває на обліку в контролюючому органі одного з окремих районів Донецької або Луганської області, для проведення реєстраційних дій щодо РРО, книг ОРО та РК звертається до контролюючого органу, який відповідно до наказів про встановлення простою визначено місцем обслуговування.
Реєстраційна заява та відповідні документи суб'єктом господарювання можуть бути:
подані безпосередньо або через уповноважену особу за наявності у неї довіреності на проведення реєстраційних дій;
направлені поштовим відправленням.
З метою спрощення та прискорення проведення реєстрації РРО довідка про резервування фіскального номера РРО може бути надана у вигляді скан-копії на електронну адресу суб'єкта господарювання або/та на електронну адресу центру сервісного обслуговування. Для цього суб'єкту господарювання у реєстраційній заяві (розділ 10 «Спосіб отримання та/або направлення довідки про резервування фіскального номера РРО») необхідно зазначити відповідні електронні адреси.
Для завершення реєстрації РРО суб'єкт господарювання надає до контролюючого органу, визначеного як місце обслуговування, копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО — безпосередньо, поштовим відправленням або через уповноважену особу.
При отриманні контролюючим органом документів, надісланих поштою, датою надання до цього органу довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО є дата відправлення листа.
У разі неможливості суб'єкта господарювання, який перебуває на обліку в контролюючому органі одного з окремих районів Донецької або Луганської області, звернутися до контролюючого органу за визначеним місцем обслуговування реєстраційна заява та відповідні документи для проведення реєстраційних дій щодо РРО, книг ОРО та РК можуть бути подані до контролюючого органу за місцем здійснення господарської діяльності.
У разі такого звернення посадова особа контролюючого органу:
приймає реєстраційну заяву та документи, визначені відповідним нормативно-правовим актом, затвердженим Наказом №417;
для проведення перевірки реєстраційних даних суб'єкта господарювання та відповідних реєстраційних дій отримує право доступу до картки суб'єкта господарювання;
виконує реєстраційну дію, визначену реєстраційною заявою;
у разі реєстрації РРО видає довідку про резервування фіскального номера РРО та реєстраційне посвідчення у порядку, встановленому відповідним нормативно-правовим актом, затвердженим Наказом №417.
Для отримання доступу до картки суб'єкта господарювання необхідно здійснити такі дії:
користувач підсистеми «Реєстрація та облік РРО та КОРО» територіального рівня звертається до адміністратора користувачів регіонального рівня ДФС;
адміністратор користувачів регіонального рівня ДФС надає доступ до картки суб'єкта господарювання, якщо територіальні органи ДФС (орган, до якого звернувся суб'єкт господарювання, та орган, в якому суб'єкт господарювання перебуває на обліку) перебувають у підпорядкуванні регіонального рівня;
в іншому випадку право доступу отримують на центральному рівні ДФС України, для цього оформлюється звернення за підписом керівника підрозділу IT та реєстрації платників. Оригінал листа надсилається до Департаменту розвитку IT та Департаменту реєстрації платників та електронних сервісів поштовим відправленням, скан-копія надсилається засобами зв'язку Foss Mail на адреси: МДЗУ 180201 Таранчук та МДЗУ 180905 Пантюк.
Документи щодо РРО, книг ОРО та РК зберігаються в контролюючому органі, який проводив реєстраційні дії, та у подальшому передаватимуться до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
З огляду на викладене ДФС України зобов'язує довести лист до відома підпорядкованих контролюючих органів для забезпечення належного обслуговування суб'єктів господарювання, які перебувають на обліку в контролюючих органах окремих районів Донецької та Луганської областей.
Голова І. БІЛОУС