• Посилання скопійовано

Суть справи

СУТЬ СПРАВИ

ПДФО як він є
Податкові реформи — постійний елемент усіх економічних програм будь-якого уряду. Суть реформ щоразу різна: зменшення кількості податків, анулювання місцевих неефективних податків, зниження ставок, запровадження додаткових податків для заможних верств населення тощо. Але чого ще ніколи не було в таких урядових ініціативах, то це анулювання найвагомішого податку в системі прямого оподаткування — податку з доходів фізичних осіб.

Лікування не своїм коштом
Міндоходів підготувало УПК щодо окремих питань оподаткування ПДФО сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації (далі — УПК №235). Проте грошей благодійників вистачає не на все.

Виправлення помилок у формі №1ДФ
Розрахунок за формою №1ДФ належить до податкової звітності і має статус податкової декларації згідно з п. 46.1 ПКУ. А отже, згідно зі ст. 50 ПКУ, податковий агент, який подав цей звіт до ДПІ з помилками і згодом їх виявив, має право їх виправити.

Оподаткування спадщини
Коли трапляється лихо — йде з життя людина, — з юридичної точки зору відбувається відкриття спадщини, тобто спадкоємці закликаються до спадкування. У цій статті розглянемо деякі особливості здійснення права на спадкування та порядок оподаткування спадщини.

Податкова знижка з ПДФО
Податковим законодавством передбачено такий вид пільги з податку на доходи фізичних осіб, як податкова знижка. Порядок її застосування визначено у ст. 166 ПКУ. Відповімо на найактуальніші запитання, пов'язані із застосуванням податкової знижки, на прикладі витрат платника податку на оплату навчання.

ПДФО самозайнятих осіб
До самозайнятих осіб пп. 14.1.226 ПКУ відносить як підприємців на загальній системі оподаткування (далі — підприємці), так і фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність (про підприємців на єдиному податку в цій статті ми не говоритимемо). Розповімо про питання, які найчастіше виникають у самозайнятих осіб під час оподаткування результатів їх діяльності.

Оподаткування допомоги на лікування та поховання
В окремих випадках підприємство приймає рішення надати працівникові чи іншій особі цільову матеріальну допомогу. У цій статті поговоримо про особливості оподаткування матеріальної допомоги на лікування або матеріальної допомоги на поховання.

Добові понад установлені норми
Законодавством не заборонено виплачувати добові у розмірі, вищому від установлених пп. 140.1.7 ПКУ норм. Але з суми перевищення над такими нормами у підприємства виникає й обов'язок сплати ПДФО. Розгляньмо, який порядок сплати ПДФО у разі виплати добових понад граничні норми.

Оподаткування доходів нерезидента
Хоча оподаткування доходів фізосіб-нерезидентів із джерелом походження з України загалом наближене до оподаткування таких доходів у резидентів, проте має свої особливості. Деякі з них ми розглянемо в цій статті.

Закупівля сільгосппродукції у населення
Закупівля сільгосппродукції в населення — це не тільки можливість дешевше придбати товари, а й отримати в більшості випадків екологічно чисту продукцію. Про особливості документування, оподаткування та розрахунків під час закупівлі сільгосппродукції в населення (як у масовому порядку, та і разових закупівель) ми й розповімо далі.

Доходи, отримані за кордоном України
Згідно з пп. 163.1.3 ПКУ, іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані фізособою-резидентом із джерел за межами України, належать до об'єкта оподаткування ПДФО. Тож розгляньмо порядок оподаткування цих доходів в Україні.

Зміна системи оподаткування
При переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну і навпаки — із загальної системи оподаткування на спрощену у підприємців виникають запитання щодо оподаткування та відображення у звітності перехідних операцій. Відповімо на найпоширеніші з них.

До змісту номеру