Реєстрація прав на нерухомість
З 12 лютого 2014 р. почали діяти Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі — Порядок №868, див. «ДК» №10/2014), а також Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (див. «ДК» №10/2014), затверджені постановою КМУ від 17.10.2013 р. №868. Цей документ визначає процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права й обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна. Проаналізуймо, що насправді змінилося із введенням у дію цього нормативного акта.
Реєстрація прав у Держреєстрі: тепер і з даними БТІ
Держреєстрація нерухомості у новому Держреєстрі прав спричинила чимало запитань, зокрема: чи потрібно вносити дані добровільно всім власникам, чи все-таки дочекатися обставин, які зобов'яжуть власника це зробити. Займатися подвійною реєстрацію прав на нерухомість мало кому хотілося, навіть безкоштовно. Але життя вчить нас бути обережними та запобігати проблемам.
Облік земельних ділянок на підприємстві
Земельні ділянки використовуються підприємствами як у господарській, так і в негосподарській діяльності, як на правах власності, так і в межах договору оренди. Але у будь-якому із зазначених випадків бухгалтерський і податковий облік має свої особливості, аналізу яких присвячено цю статтю.
Орендуємо будівлю
Договір оренди (оперативного лізингу) будівлі передбачає користування нерухомістю за плату на певний строк. З'ясуймо, як оформити ці стосунки та які податкові наслідки такої операції, що залежать від податкового статусу орендодавця.
Ліквідація будівлі — куди витрати?
Наше підприємство вирішило ліквідувати будівлю у зв'язку з її фізичним зносом та побудувати на її місці нове виробниче приміщення. Як показати таку операцію в обліку? Куди відносити витрати на ліквідацію будівлі та залишкову вартість такої будівлі?
Оренда державного і комунального майна
Державна і комунальна власність за своєю сутністю призначена для задоволення колективних потреб громадян, потреб держави і територіальних громад. Але в окремих випадках, коли частина майна такої власності не задіяна у колективних інтересах, воно може відповідно до закону використовуватися і для задоволення потреб індивідуальних. Одним із таких випадків є оренда державного і комунального майна для використання його у господарській діяльності.
Оренда від платника ЄП
Підприємці на єдиному податку мають право надавати нерухомість в оренду, щоправда з певними обмеженнями.
Житло для відряджених
Деякі підприємства за родом своєї діяльності часто приймають відряджених працівників інших підприємств. Підприємство, що приймає, може надавати їм житло, яке перебуває в його власності, або орендувати його спеціально з цією метою. У цій статті розглянемо забезпечення житлом відряджених працівників інших підприємств.
Нерухомість у спадщину
Які податки та в які строки слід сплачувати фізичній особі, яка отримала нерухомість у спадщину?