• Посилання скопійовано

Суть справи

Декларація з прибутку як вона є
Форма декларації з податку на прибуток затверджена наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. №1213. Проте з часу затвердження цієї форми звітності до ПКУ було внесено дуже багато різнопланових та кардинальних змін, тож тепер вона не відповідає навіть прямим нормам ПКУ. Не хочеться зайвий раз порушувати питання про підвищення якості обслуговування податковим держрегулятором платників податків та надання розумних строків для вивчення нових форм звітності. Але іншого виходу немає.

Ремонти та амортизація у декларації з прибутку
Мабуть, не знайдеться бухгалтера, який би не стикався у своїй практиці з відображенням в обліку ремонтів та амортизації необоротних активів. Сам собою додаток до декларації з податку на прибуток не є складним для заповнення. Проте, як свідчить досвід податкових перевірок, не все так однозначно.

Iнші доходи у додатку IД
Стаття 135 ПКУ поділяє доходи платників податку на прибуток на операційні та інші. До операційних доходів належать доходи від реалізації товарів (робіт, послуг). Решту становлять так звані інші доходи, перелік яких є досить об'ємним. Спробуймо проаналізувати найбільш актуальні та проблемні питання щодо відображення у податковому обліку інших доходів.

Складова інших витрат — додаток IВ
Розгляньмо, які витрати є складовою інших витрат звичайної діяльності та інших операційних витрат. Адже такі витрати платник враховує при визначенні об'єкта оподаткування. Проаналізуємо певні обмеження у новому додатку IВ, який вперше може бути поданий у складі річної податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік.

Додаток ЦП до декларації з податку на прибуток
Однією з найбільш очікуваних змін стала нова редакція додатка ЦП до декларації з податку на прибуток, як, власне, і відповідні зміни до самої декларації щодо відображення операції з продажу цінних паперів та корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі. Проаналізуймо на прикладі, як заповнювати цей додаток.

Додаток СБ до декларації з прибутку
Прикро, коли вам своєчасно не сплачують коштів за вчасно поставлений товар. У таких випадках бухгалтерам доводиться мати справу із сумнівною та навіть безнадійною заборгованістю. Завдяки ст. 159 ПКУ платник податку на прибуток може за певних умов скоригувати свої доходи від продажу товарів та витрати у сумі їх собівартості за такими боргами. А при звітуванні з податку на прибуток на підставі проведених коригувань потрібно буде сформувати додаток СБ до декларації.

Додаток ТП до декларації з прибутку
Патентована діяльність асоціюється з торгівельною діяльністю, й підприємствам не так уже й рідко доводиться придбавати патенти. Тому розгляньмо заповнення додатка ТП «Розрахунок податку на прибуток, отриманий від діяльності, що підлягає патентуванню» до декларації з податку на прибуток. А разом із цим розповімо, хто має заповнювати додаток і куди потрапляє інформація з цього документа.

Страхові платежі в декларації про прибуток
Нова форма декларації з податку на прибуток містить додаток, якого в попередніх формах не було, — це додаток ВС. У ньому відображаються нараховані та виплачені страховикам страхові платежі. Далі розглянемо, як заповнити цей додаток.

Контрольовані операції в декларації
У 2013 р. відбулася епохальна подія у сфері оподаткування: до українського податкового законодавства імплементовано норми, що регулюють трансфертне ціноутворення. Звичайно, це мало спричинити відповідні зміни у податковій звітності, зокрема з податку на прибуток. Так, до нової декларації з податку на прибуток передбачено новий додаток ТЦ і внесено зміни до деяких наявних додатків. Розглянемо ці зміни докладніше.

До змісту номеру