Ні, така знижка не буде додатковим благом і не оподатковуватиметься ПДФО та ВЗ.
Додатковим благом є сума знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку (див. пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).
Поняття індивідуальності податкова уточнює у своїх консультаціях. Наприклад, дивимося відповідь податкової на запитання в ЗІР (103.02): «Який порядок оподаткування доходу ФО при отриманні товару зі знижкою звичайної ціни (вартості) від ЮО?».
Податкова відповідає, що додаткове благо виникає, якщо знижка має індивідуальний (персональний) характер. А якщо знижка поширюється на будь-якого платника податку і не є індивідуальною, то сума такої знижки не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Тож додаткове благо виникатиме, якщо покупці — власники платіжних карток у період дії акції оплатять більше ніж 2 години, але знижку нададуть не всім, а тільки окремим покупцям. Для цих окремих обраних покупців знижка матиме персональний характер.
Але за умовами запитання знижку надаватимуть усім власникам платіжних карток, які оплатили у період дії акції більше ніж 2 години за паркування. Тож такі знижки не мають персонального характеру.
Наведені знижки можна розглядати як інші доходи, які не підлягають оподаткуванню, згідно з пп. 165.1.49 ПКУ. У додатку 4ДФ такі доходи відображають з ознакою доходу «127».
Але відобразити в додатку 4ДФ можна тільки у разі персоніфікації надання знижки. Тобто потрібно мати точну інформацію, яка особа отримала знижку. Щонайменше потрібно мати РНОКПП (раніше — ідентифікаційний код) таких осіб. Очевидно, що СГ не має РНОКПП, а може мати лише дані платіжних карток. Але даних карток недостатньо для персоніфікації.
Тому, на наш погляд, такі знижки не відображають у додатку 4ДФ.