• Посилання скопійовано

Продовження соціальної відпустки на час навчання

Якщо працівниця, перебуваючи в додатковій соціальній відпустці на дітей, до її закінчення принесла довідку-виклик на навчальну відпустку, чи можна перенести частину додаткової соцвідпустки на інший, пізніший період, у зв'язку з наданням навчальної відпустки?

Відповідно до ст. 182-1 КЗпП та ч. 1 ст. 19 Закону про відпустки1, одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батькові) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батькові дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків щороку надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

1 Закон України від 15.11.1996 р. №504/96-ВР «Про відпустки».

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Зазначена відпустка є соціальною і надається в обов'язковому порядку за заявою працівника один раз протягом календарного року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Під час звільнення дні невикористаної додаткової відпустки підлягають компенсації за ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону про відпустки.

Також додаткова відпустка підлягає перенесенню на інший період або продовженню у випадках, передбачених у ст. 80 КЗпП та у ст. 11 Закону про відпустки. До такого випадку належить, зокрема, перенесення/продовження додаткової відпустки на час навчання.

Таким чином, якщо працівниця, перебуваючи в додатковій відпустці на дітей, до її закінчення принесла довідку-виклик на навчальну відпустку, то така соціальна відпустка підлягає перенесенню на ту кількість календарних днів, яка припала на час навчання.

Світлана ЩЕРБИНА, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру