Чи потрібно дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?
ТОВ веде облік за П(С)БО. Згідно з МСБО 12 забороняється дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання. Подібної норми у П(С)БО 17 немає. Чи треба з 29.10.2019 р. ТОВ дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?
Відповідно до п. 3 П(С)БО 17, відстрочений податковий актив — це сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню у наступних періодах унаслідок:
— тимчасової податкової різниці, що підлягає вирахуванню;
— перенесення податкового збитку, не включеного до розрахунку зменшення податку на прибуток у звітному періоді;
— перенесення на майбутні періоди податкових пільг, якими неможливо скористатися у звітному періоді.
Відстрочене податкове зобов’язання — сума податку на прибуток, який сплачуватиметься в наступних періодах з тимчасових податкових різниць, що підлягають оподаткуванню.
Тобто ВПА та ВПЗ — це не заборгованість, а суми податку на прибуток. До того ж не можна заздалегідь визначити строк, протягом якого буде погашено ВПА або ВПЗ, і тому не можна їх віднести до довгострокових активів/пасивів.
Дисконтуванню підлягає вся грошова довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків.
Отже, оскільки ВПА та ВПЗ не є довгостроковою заборгованістю, вони не підлягають дисконтуванню.
Юлія Єгорова, «Дебет-Кредит»