Податкові пільги для сільгосппідприємств
Виключно для сільгосппідприємств передбачено кілька податкових пільг. Нижче розглянемо основні особливості їх застосування.
Зберігання пального на сільгосппідприємствах
Сільгоспвиробництво потребує значних витрат пального, тож сільгоспвиробники роблять його запаси, які зберігають на власних або орендованих складах. Чи справді сільгоспвиробникам з 1 липня потрібні ліцензії на зберігання пального?
Давальницька сировина
Послугами переробки користуються суб'єкти господарювання, які не можуть забезпечити закінчене виробництво готової продукції. Особа має певні матеріали, комплектуючі або сировину, проте не має виробничих потужностей. Тоді для забезпечення виробництва можна звернутися до іншого виробника для виготовлення готової продукції. Пропонуємо розглянути облік операцій з давальницькою сировиною.
ПК за тимчасовою митною декларацією немає
ДФСУ в IПК від 07.05.2019 р. №2005/6/99-99-15-03-02-15/IПК (див. «ДК» №23-24/2019) заперечує право на податковий кредит з ПДВ за тимчасовою митною декларацією (далі — МД). Розгляньмо аргументацію податківців.
Що змінилося в реєстрації НПО
Зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових організацій було внесено Постановою №423, яка відразу ж набрала чинності. Що ж саме змінилося?
Залік бонусу від нерезидента
Відповідно до умов договору нерезидент для збільшення обсягів продажу нараховує грошові бонуси. При цьому зазначається, що такі бонуси не є знижкою і не впливають на ціну поставленої продукції. Але сторони вирішили врахувати ці бонуси при розрахунках шляхом взаємозаліку. Чи оподатковуються ПДВ такі бонуси?
Нерезидентські доходи
Якщо український СГ виплачує дохід нерезиденту з джерелом його походження з України, виникає обов'язок утримати податок. Загальна ставка податку у більшості випадків 15%, але є і винятки. За яких умов ставка може бути меншою, розглядається в IПК ДФСУ від 20.05.2019 р. №2247/6/99-99-15-02-02-15/IПК (див. «ДК» №23-24/2019).
Як скласти авансовий звіт
У яких випадках працівник повинен надати роботодавцю авансовий звіт? Чи є граничні строки для такого надання і що буде за їх порушення? За якою формою та як складають авансовий звіт? Ці та інші популярні питання ми розглянемо в статті.
Підзвітні кошти на картку працівника
Підприємство час від часу перераховує працівнику кошти на господарські потреби на його рахунок в банку з призначенням платежу «підзвітні кошти» із зазначенням місяця, на який ці кошти видаються. Чи є правомірними таке формулювання і видача коштів на місяць? У який строк працівник повинен відзвітувати за ці кошти?