Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017 р. №210/6/99-99-12-02-03-15/IПК
Щодо порядку справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Суттєво. Малою архітектурною формою для потреб застосування пп. «е» пп. 266.2.2 ПКУ може вважатись об'єкт нежитлової нерухомості площею до 30 квадратних метрів.
! СГ малого та середнього бізнесу
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), на запит Товариства щодо порядку справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), повідомляє.
Товариство поінформувало, що до березня 2017 року володіло на центральному міському ринку об'єктом нежитлової нерухомості загальною площею 93,4 квадратних метра. Товариство вважає, що на таке майно поширюється норма пп. «е» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення із об'єкта оподаткування об'єктів нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність у малих архітектурних формах та на ринках.
Товариство зацікавлене у з'ясуванні питання, чи повинно воно було сплачувати Податок за цей об'єкт нежитлової нерухомості до березня 2017 року.
Оскільки термін «мала архітектурна форма» обмежує застосування податкової пільги об'єктами нежитлової нерухомості площею 30 м, то, зважаючи на приписи пп. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Кодексу, норма про виключення із об'єкта оподаткування податком об'єктів нежитлової нерухомості у межах території ринків може бути поширеною на об'єкти нежитлової нерухомості — елементи торгової мережі ринку, площа яких не перевищує площу малої архітектурної форми — 30 квадратних метрів.