Лист Державної фіскальної служби України від 05.05.2016 р. №4626/К/99-99-12-01-01-14
Про надання інформації
Суттєво. ДФСУ нагадала основні правила подання алкотютюнової звітності.
! Виробникам і торговцям алкоголем і тютюном
Державна фіскальна служба України розглянула <...> листи <...> стосовно подання та заповнення звітів, передбачених Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі — Наказ №49), та повідомляє.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі — Закон №481).
Відповідно до Закону №481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності, у тому числі на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
Статтею 16 Закону №481 установлено, що суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Наказом №49 форми звітів щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення, зокрема, суб'єкт господарювання, який отримав ліцензії на виробництво алкогольних виробів та на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту), необхідно подавати до органів ДФС за основним місцем обліку звіт із зазначенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Одиницею виміру, яка застосовується при складанні Звіту №1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» (далі — Звіт №1-РТ), для видів продукції сигарети з фільтром, сигарети без фільтра, сигари — млн штук, для інших тютюнових виробів — млн штук або тонни та має формат даних до шести знаків включно після коми.
Обсяги зіпсованих, знищених, утрачених товарів тощо відображаються у колонці 7 «Примітки» звітів №1-РА та №1-РТ із зазначенням відповідних пояснень.
Також звертаємо увагу, що звіти №1-РА та №1-РТ подаються щомісячно, протягом дії відповідної ліцензії, навіть якщо не здійснювався рух алкогольних напоїв та на залишках не було продукції. Відповідно до абзацу вісімнадцятого частини другої статті 17 Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, — у розмірі 17000 гривень.
Перший заступник голови С. БІЛАН